Парламент Іраку відкинув план референдуму про незалежність Курдистану

01:32, 13 вересня 2017
Світ
2 0

Лідер Іракського Курдистану заявив, що референдум, який призначений на 25 вересня, все одно відбудеться.

Ілюстрація / REUTERS

Парламент Іраку відкинув план автономного курдського регіону на півночі країни провести референдум про незалежність, пише Радіо Свобода.

Депутати також проголосували за те, щоб надати прем’єр-міністрові Хайдарові аль-Абаді повноваження «здійснювати всі кроки для захисту єдності Іраку» і почати «серйозний діалог» із лідерами Іракського Курдистану.

Під час обговорення і голосування депутати-курди вийшли з сесійної зали.

Читайте такожМЗС України відкрило почесне консульство в іракському Курдистані

Після цього голосування лідер Іракського Курдистану Масуд Барзані заявив, що референдум, який призначений на 25 вересня і результати якого, за планом, самі по собі не обов’язкові до виконання, все одно відбудеться.

«Діалог із Багдадом поновиться після референдуму», – сказав він.

За його словами, референдум необхідний, бо всі інші спроби забезпечити права і інтереси курдів провалилися.

Іракський Курдистан за Конституцією Іраку 2005 року, що встановила федералізацію країни, став автономією у складі Іраку, а на практиці вже з багатьох питань діє, не зважаючи на Багдад.

Плани референдуму про повну незалежність регіону викликали значний спротив також в Ірані і Туреччині, де є значні курдські меншини, а в Туреччині діє і збройний сепаратистський рух місцевих курдів. Тегеран і Анкара побоюються, що такий референдум посилить сепаратистські настрої і дії і серед курдів у цих країнах.

Також проти референдуму виступають США і Європейський союз – там непокояться, що він значно послабить і так нестійкий уряд у Багдаді.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter