Світлана Тихановська розповіла про відносини з Росією та громадянами РФ / фото REUTERS

Читайте такожТихановська готова надати Лукашенку гарантії безпеки, якщо він віддасть владу

Про це вона розповіла в інтерв’ю LB.ua.

За її словами, білоруси дуже сподіваються, що сценарій Кремля на Донбасі та Криму не повториться з Білоруссю.

«Мабуть, на помилках вчаться, і щодо Білорусі таких дій з боку Росії не буде. Білоруси дружні абсолютно з громадянами Російської Федерації. Ми завжди були у чудових відносинах, і дуже не хочеться ці відносини псувати», – сказала вона.

Політик впевнена, що росіяни не зрозуміють рішення свого уряду щодо введення військ або надання військової допомоги Лукашенку.

«Ба більше, Лукашенку така допомога не знадобиться, бо у нас демонстрації мають абсолютно мирний характер, і ми впевнені, що такими вони й залишаться», – переконана опозиціонерка.

У цьому ж інтерв’ю Тихановська погодилася зі словами Цепкало про те, що якби Путін підтримав протести, то він став для Білорусі національним героєм.

Ситуація в Білорусі: хроніка

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками. У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били.
  • Євросоюз не визнав результатів виборів президента Білорусі і вважає Лукашенка нелегітимним президентом. 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
  • 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки. Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив:"поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде". Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої-забезпечити транзит влади. Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
  • В ЄС почали готувати санкції проти білоруських чиновників. Латвія, Литва та Естонія вже заборонили в'їзд 30 громадянам Білорусі. Серед них-президент країни Олександр Лукашенко.
  • 13 вересня під час масових акцій по всій Білорусі силовики знову жорстоко затримували протестувальників. Силу застосовували навіть до жінок.
  • 15 Вересня Верховна Рада України прийняла заяву щодо Білорусі: назвала вибори нечесними і підтримала введення санкцій ЄС.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram