Вівторок,
25 жовтня 2016

Наші спільноти

Вчені розшифрували другий найдавніший сувій Старого Заповіту (фото)

Сувій обвуглився і був занадто крихким, щоб його розгортати.

Древнейший свиток Ветхого Завета / antiquities.org.il
Найдавніший сувій Старого Завіту / antiquities.org.il

Вчені з Ізраїлю та США розшифрували останню частину виявленого в 1970 році сувою зі згорілої ізраїльської синагоги Ейн-Геді.

Фахівці використали 3D-моделювання та рентгенівські промені, щоб розшифрувати пасаж у давньоєврейському манускрипті, який був надто крихким, щоб його розгортати. Про це пише Російська служба ВВС.

Історична знахідка: на Прикарпатті викопали бивень мамонта

Манускрипт, у якому записані глави з старозавітної книги Левіт, датується III-IV століттям нашої ери. Дослідження опубліковане в журналі Science Advances. Основна частина документа була розшифрована до липня 2015 року.

Розшифровано найдавніший сувій Старого Заповіту / antiquities.org.il
Розшифровано найдавніший сувій Старого Заповіту / antiquities.org.il

За іронією долі, в розшифрованому фрагменті йдеться про те, як правильно розводити жертовний вогонь, щоб не розгнівати старозавітне божество.

Тепер, зазначає видання, сканування з 3D-моделюванням вчені спробують застосувати до інших рукописних пам'яток давнини, які раніше не можна було прочитати з-за їх фізичної крихкості.

Це найдавніша копія біблійного тексту, після Кумранських рукописів, датованих періодом від 250 року до н. е. до 68 року н. е. Раніше вчені датували сувій VI століттям нашої ери.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини науки та it

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку