Новий посол РФ обговорюватиме з Україною питання ЧФ - експерт

19:53, 26 січня 2010
Крым
0 0

Директор українського філіалу Інституту країн СНД Володимир КОРНІЛОВ прогнозує, що новий посол Росії в Україні Михайло ЗУРАБОВ обговорюватиме з керівництвом України питання про перебування Чорноморського флоту РФ після 2017 року.

“Думаю, що питання з перебуванням ЧФ після 2017 року обговорюватиметься новим послом з новим президентом і, можливо, з новим главою уряду. У будь-якому разі, Росія вноситиме це питання до порядку денного, і воно буде тісно пов`язане з блоком економічних питань”, - сказав експерт на прес-конференції в Києві.

За словами КОРНІЛОВА, Росія останні кілька років намагається застосовувати, особливо стосовно ближніх сусідів, політику “м`якої влади”. Він зазначив, що в Україні така політика сприймається “в багнети”.

“Щоб не примушувати Росію вдаватися до агресивних методів захисту своїх інтересів, як це було в 2008 році у Грузії, треба просто дозволити їй застосовувати так звану політику “м`якої влади“. Від цього виграє і сама Росія, і довколишні сусіди, зокрема Україна”, - сказав КОРНІЛОВ.

Він також вважає, що з порядку денного українсько-російських відносин не буде зняте питання про функціонування в Україні російської мови.

Крім того, КОРНІЛОВ переконаний, що до закінчення повноважень Президента України Віктора ЮЩЕНКА чекати кардинальних проривів, позитивних змін у відносинах двох країн не доводиться.

“З відходом ЮЩЕНКА відносини між Україною і Росією поліпшуватимуться, незалежно від того, хто стане новим Президентом України”, - вважає він.

На думку КОРНІЛОВА, посольство РФ в Україні особливу увагу приділятиме гуманітарним питанням, але робитиме це не на шкоду економічними відносинами, в яких в України і Росії накопичилися чимало проблем. За словами В.КОРНІЛОВА, насамперед, приділятиметься увага захисту прав російського бізнесу в Україні.

25 січня в Україну прибув новий посол РФ Михайло ЗУРАБОВ.

Він був призначений на цю посаду замість Віктора ЧЕРНОМИРДІНА на початку серпня 2009 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter