Якщо порушити спокій духів, - можна нарватися на "відповідь", тож варто знати важливі цвинтарні прикмети / колаж з фото УНІАН (Микола Тис) та ua.depositphotos.com

У народі вважають, що звичайний похід до могил померлих рідних чи знайомих може обернутися ледь не трагедією, якщо не звертати увагу на погані прикмети на кладовищі.

Виявляється, потрібно знати багато нюансів, наприклад, не в будь-який час можна туди йти, і є кілька табу, яких варто дотримуватися.

Навіть існують окремі слова, які вважають за потрібне говорити, коли людина приходить до "міста мертвих". І вітатися там із померлими теж потрібно вміти правильно. Нумо розбиратися.

Відео дня

Чому на кладовище потрібно ходити зранку

Найкращий час для відвідування кладовища - дообідній. Віряни стверджують, що вранці Бог дозволяє душам померлих зустрічатися з рідними людьми. На думку езотериків, саме в ранковий час люди захищені від зіткнення з чимось потойбічним і мають захист від втрати енергії. Тобто найкращий час для походу в гості до покійних - це до 12:00.

Коли не можна ходити на цвинтар

У післяобідній час місце поховань не радять відвідувати, щоб не турбувати душі. У народі вважають, що щойно Сонце починає йти на захід, - стартує час покійних. Деякі вірять, що після заходу Сонця по всьому "місту мертвих" літають душі, і ті, хто порушив їхній спокій, можуть опинитися у потойбічному світі.

Ще одна ключова заборона - померлих не турбують у жодне з 12 ключових православних свят (зокрема, на Трійцю та Різдво). І на цвинтар заборонено ходити в певний період - він починається на Великдень, а завершується на Радоницю.

Потім не ходять у гості до мертвих після свята Покрова Пресвятої Богородиці, оскільки померлим треба відпочити, і їхню натуральну "ковдру" - листя і сніг, не потрібно чіпати.

Віряни вважають, що найкраще приходити до покійних у гості в суботу, при цьому вибравши правильний час.

Що треба говорити, коли приходиш на кладовище

Православні радять просто перехрестити себе, а потім прочитати молитву за упокій тих, хто був похований. Не можна нікуди повертатися, крутитися на одному місці. І такої ж поведінки варто дотримуватися на території кладовища.

Езотерики наголошують, що в "місто мертвих" обов'язково потрібно заходити з відкритими руками - не можна щось затискати в долонях. Так радять робити, щоб не занести на територію покійних те хороше, що є у вашому житті. Якщо ви з сумкою - просто повісьте її на плече чи руку.

Ось як вітатися з померлими на кладовищі правильно та прощатися

Найкраще прочитати молитву, хоча б "Отче наш", і попросити Бога про упокій душі померлого. Дуже важливо, що ви говоритимете біля могили - не здумайте ні хвалитися чимось, ні скаржитися на щось.

Якщо розповідати про успіхи, можна "поховати удачу", а якщо сильно скаржитися - душа покійного вирішить, що вас потрібно забрати в потойбічний світ. Такі страшні є прикмети. Крім того, пам'ятайте, що, йдучи, завжди потрібно стверджувати - "прощавай", а не говорити "до побачення". Остання фраза нібито може сприйнятися як свідчення того, що ви хочете скоріше опинитися серед мертвих.

Пам'ятайте, що ходити потрібно тільки стежками і назад іти необхідно тим шляхом, яким прийшли. Не варто обертатися під час відходу, а тим більше - повертатися.

Чому на кладовищі не можна дивитися на чужі могили

На думку езотериків, якщо ви виявите надмірну увагу до могили якоїсь чужої людини, то можете нарватися на її "помсту". Згідно з прикметами, якщо проявити неповагу до місця поховання якихось людей, то їхні душі можуть нібито вирушити за вами, і в житті виникнуть якісь серйозні неприємності.

Що не можна залишати на могилі

Існує думка, що на місці поховання обов'язково потрібно залишити щось їстівне для померлої людини, можливо, навіть те, що вона любила, коли була живою. Тому на могилах у поминальні дні можна побачити тарілки, повні продуктів, і стаканчики з алкоголем.

У церкві наголошують, що фізична їжа померлим не потрібна, їм приємно, коли за їхні душі моляться. А продукти краще роздати тим, хто їх потребує. Не варто залишати на могилі те, що швидко псується.

Чи можна заздалегідь купувати місце на кладовищі - прикмети

Часто люди замислюються над тим, щоб купити собі клаптик землі й встановити пам'ятник із відкритою датою смерті, щоб потім їхнім рідним було не так важко організовувати траурні церемонії. Але це дуже погана ідея, на думку езотериків. І народні прикмети щодо цього тривожні - такі дії вважаються ледь не закликом до смерті прийти до того, хто так на неї нібито чекає. Вважається, що купівля землі у "місті мертвих" притягує згубну енергію.

Чи можна пиляти дерева на кладовищі - прикмети

На території покійних не варто шуміти, щоб не порушити спокій душ, а спилювати дерева - це тим більше табу. Дерево, на думку любителів езотерики, - символ життя і є покровителем тих, хто виявить повагу до померлих і самого кладовища. Експерти вважають, що якщо зрубати дерево в "місті мертвих", то можна отримати "удар" по добробуту й здоров'ю.

Якщо є оси на кладовищі - прикмети

Вважають, що цвинтар має свого духа-"господаря", який може показуватися людям у формі різних живих істот, серед них є оси, собака й ворони. Він нібито матеріалізується тільки тоді, коли сам захоче це зробити. До нього звертаються чаклуни, коли хочуть виконати якийсь ритуал.

Маги вважають, що "господаря" потрібно задобрювати - приносять йому в дар, зокрема, хліб, змащений медом, тютюн, алкоголь і підпалені свічки. При цьому нібито сам цей дух покаже, де потрібно залишити "дари".

Якщо є ворони на кладовищі - прикмети

Цим птахам приписують роль провідників душ у світ мертвих, і за їхньою поведінкою пильно стежать, оскільки вірять, що вона може попередити про біду.

Ось як трактують деяку поведінку ворон на території мертвих:

  • недалеко від могили ворона сидить на гілці дерева і дивиться, що ви робите - людина, яка померла, цікавиться тим, як ви живете, і допомагає, посилаючи попереджувальні знаки, і поки що вчинки правильні;
  • погані прикмети на цвинтарі: якщо птахи кричать над головою - варто сходити в лікарню, можливо, почала з'являтися важка хвороба, з якою поки що можна впоратися; найстрашніша прикмета пов'язана з тим, як ворона сидить на пам'ятнику чи хресті, - в чий бік спрямований її хвіст, тій сім'ї й загрожує похорон у недалекому майбутньому.

Можливо, ви побачили, як птах сидить на могилі - це, згідно з прикметами, означає, що в покійного на землі є справи, які він не завершив. Потрібно виконати його прохання.

Якщо зустрівся собака на кладовищі - прикмети

У народі вважають, що собаки можуть бачити духів, тому їх не варто брати на території мертвих. Тварина може почати гавкати на якийсь дух, а той сприйме це як образу і потім помститься, наприклад, прийде у ваше житло.

Раніше УНІАН писав, що не можна робити вдома після смерті людини.

Вас також можуть зацікавити новини: