Децентралізації влади після осінніх виборів може не відбутися - Скрипничук

20:03, 27 січня 2015
Децентралізація
455 0

27 січня на прес-конференції голови облради Василь Скрипничук розповів про те, що реформи щодо децентралізації влади перебувають в зоні ризику.

galka.if.ua

“Є тривога в тому, чи зможемо ми до осені все зробити. Якщо не приймуть зміни до конституції, а має бути 300 голосів, то це значить, що після виборів децентралізація влади не буде зроблена, і будь-яка реформа буде “заговорена”. А щоб ми стали частиною Європи, у нас повинно бути самодостатнє самоврядування” – наголосив Скрипничук.

Він також відзначив, що в напрямку децентралізації влади на сьогодні не зроблено жодних кроків, а натомість держава “бавиться в АТО, замість того, щоб визнати, що у нас йде війна”.

На сьогодні, за його словами, вже є 20 різних законопроектів, щоб розпочати процес децентралізації. Але, немає комплексного закону про владу, де б регулювалася уся система функціонування влади.

Децентралізація потребує об`єднання територіальних громад, але, як наголосив голова облради, в нашій області не проглядається перспектив такого об`єднання.

Реформування потребують також архітектурна, комунальна, сільськогосподарська сфери діяльності, і лише таким шляхом можна говорити про децентралізацію, тобто, збільшення влади на місцях.

“Якщо ми хочемо бути нормальною державою, то децентралізація влади мусить пройти” – підкреслив Скрипничук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter