Гройсман: Україна буде успішною, у мене немає жодних сумнівів у цьому

20:13, 28 січня 2015
Децентралізація
340 0

Якісна та ефективна влада на місцях зруйнує плани агресора та приведе Україну до успіху

УНІАН

Трагедія у Маріуполі, що сталася минулої суботи, загострила військові та дотичні до них питання. Тому логічними були очікування, що засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування перенесуть. Однак захід відбувся у запланований день — понеділок, 26 січня. Чому? Виявляється, децентралізація влади в Україні може стати ефективною зброєю проти агресора, від якого потерпає наша держава.

«Багато хто говорить, що війна — не час для проведення реформ,— зазначив у вступному слові на засіданні Консультативної ради голова парламенту Володимир Гройсман.— А децентралізація влади послабить нашу країну. Я категорично з цим не погоджуюсь, оскільки якісна система управління, ініціатива на місцях, на рівні громад, районів і областей, ініціативи, які сьогодні приноситимуть успіх у розвиток нашої держави, мають бути реалізовані, а для цього потрібно змінити систему... Нас хочуть зупинити на шляху перетворень, реформ і змін, тому що для когось це страшний сон, коли Україна буде успішною, а вона буде успішною, і у мене немає жодних сумнівів у цьому».

На засідання Консультативної ради з’їхалися представники місцевих влад усіх регіонів України, щоб з урядовцями та представниками законодавчої гілки влади намітити подальші кроки реалізації реформи місцевого самоврядування.

Поговорити було про що. Окрім загальних питань, це також і конкретні пропозиції. Зокрема від київської влади. У коментарі «Хрещатику» перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов наголосив, що цілісної моделі реформування місцевого самоврядування немає, її потрібно доопрацьовувати, існують лише окремі аспекти.

«Але потрібно рухатися у цьому напрямку, це сто відсотків,— зазначив він.— Київська влада має багато пропозицій». Наприклад, щодо надання органам місцевого самоврядування права надавати пільги у сплаті податків, зокрема податку на землю, для промисловості, аби стимулювати її зростання. Окрім того, за словами Ігоря Ніконова, є багато потрібних, але «сирих» законів, які не є робочими, тож київська влада готова передати пропозиції щодо них.

«Основне, по-перше, що ця Координаційна рада буде працювати,— підкреслив секретар Київради Олексій Резніков.— По-друге, що ми почули, буде також плідно працювати і робоча група при уряді з цього питання. Головне, що є спільне бачення в інтересах місцевих громад, і напрямок один — децентралізація. І ми плануємо брати активну участь у роботі Координаційної ради та робочої групи».

Пропозиції базуватимуться у тому числі й на першому досвіді втілення бюджетних та податкових новацій у площині децентралізації міжбюджетних відносин. Про це у кулуарах засідання Консультативної ради говорили учасники заходу, та й голова Верховної Ради Володимир Гройсман звернув увагу, що місцевій владі потрібно роз’яснювати нововведення. Він запропонував представникам місцевого самоврядування поквапитися з узгодженими пропозиціями до Бюджетного кодексу на поточний рік. Відтак місцева влада зможе відкоригувати урядовий варіант фінансової децентралізації.

«Хрещатик» поцікавився у голови Депараменту фінансів КМДА Володимира Репіка, наскільки ефективною для столиці є нова система фінансування місцевого самоврядування. Виявилося, що «для Києва вона на сьогодні краща, ніж та, що була. Тому що дає шанс заробляти. І це дозволяє нам заробляти рівно стільки, скільки територіальна громада потребує на своє утримання». Що ж до проблемних фінансових питань, то Володимир Репік назвав застосування нового Податкового кодексу. Але всі співрозмовники «Хрещатика» особливо наголошували на тому, що реформа місцевого самоврядування вкрай необхідна

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter