Прийняті сьогодні закони ведуть до формування ефективної регіональної політики - віце-прем'єр

13:04, 06 лютого 2015
Децентралізація
466 0

Прийняття законів «Про добровільне об'єднання територіальних громад» та «Про засади державної регіональної політики» дозволить запровадити сучасні механізми і сформувати успішний досвід у реалізації проектів розвитку територій. 

Генадій Зубко прокоментував прийняті сьогодні закони / mk.strichka.com

Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Як повідомили у прес-службі віце-прем'єра, він наголосив, що основна мета цього процесу – формування ефективної регіональної політики, яка забезпечить єдність усієї державної території, вирівнювання диспропорцій у регіональному розвиткові, що створить можливості отримання якості життя людини незалежно від місця її проживання.

Зубко наголосив на факті повернення до закону про добровільне об'єднання територіальних громад статті 12.

Читайте такожФінансова децентралізація має вирішити проблему постійного браку коштів на рівні місцевих бюджетів, - експерт«Ми раді, що до нас дослухалися і до закону про добровільне об'єднання територіальних громад повернули статтю про обов’язкову розробку перспективних планів розвитку територій. Завдяки цьому прийняття рішень щодо створення спроможних територіальних громад шляхом їх добровільного об’єднання відбуватиметься виважено і системно», - зазначив Зубко.

Він також підкреслив, що добровільне об’єднання громад не призведе до зміни статусу населених пунктів як міської, так і сільської місцевості, а рішенню про таке об’єднання обов’язково передуватиме публічне обговорення, фахова експертиза за участю всіх органів місцевого самоврядування і громадськості.

При цьому територіальні громади, які вирішили об’єднатися, отримуватимуть інформаційну, організаційну та фінансову підтримку від держави.

«Фінансову підтримку добровільно об’єднаних громад держава здійснюватиме шляхом надання їм субвенцій на формування необхідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку таких територіальних громад. Крім того, ми розраховуємо, що проекти щодо добровільного об’єднання громад підтримуватимуться ще й з Державного фонду регіонального розвитку, у який цього року закладено 3 млрд. грн., а також 1 млрд. грн., який бюджетом виділено на підтримку сільських територій», - повідомив віце-прем’єр.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter