Спеціальний проект інформаційної агенції УНІАН та Інституту громадянського суспільства «Схід плюс Захід: ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ» за підтримки благодійного фонду «Відродження» має на меті розібратися у одній з ключових реформ, необхідних Україні, про запровадження якої вітчизняна влада говорить фактично увесь час після перемоги революції Гідності і зміни влади в країні.

Децентралізація – тобто, передача повноважень на рівень якнайближче до людини, направлення бюджетних коштів за повноваженнями, балансування повноважень та ресурсів відповідальністю – про все це ми чуємо вже не один місяць.

Під час циклу із п’яти програм ми спробуємо розібратись, у чому суть та філософія реформи з децентралізації, яка вона має бути, що отримають громадяни, і що ми можемо робити вже зараз, аби, по-перше, децентралізація влади в Україні відбулась відповідно до сучасного досвіду, а по-друге, як нам скористатись перевагами, які вона нам особисто принесе.

Ми вже говорили про зміни в адміністративно-територіальному устрої України, необхідні для оптимізації роботи державних інститутів, про те, яким чином краще оптимізувати структуру місцевого самоврядування дл більшої ефективності її роботи, а сьогодні поговоримо про безпосередньо гроші: Реформу і оновлення бюджетної системи в Україні.

Як краще, корисніше та ефективніше розподіляти державні кошти, як доцільніше ними управляти і які зміни задля того, аби кожна людина бачила, на що йдуть сплачені нею податки, потрібні – у цьому нам допоможуть розібратись експерти:

Анатолій ТКАЧУК, інститут громадянського суспільства

Юрій ГАНУЩАК, директор Інституту розвитку територій

Олександр СЛОБОЖАН, директор центру аналізу та розробки 

законодавства асоціації міст України

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram