АМУ продовжує співпрацю з Федерацією канадських муніципалітетів у рамках нової програми

19:40, 17 квітня 2015
Децентралізація
96 0

16 квітня Виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик зустрівся з делегацією Федерації канадських муніципалітетів, у складі якої були Тім Кіо, член Правління ФКМ, Себастіан Амель, директор ФКМ-Інтернешнл, та Олександр Кучеренко, директор програми ПРОМІС.

auc.org.ua

Під час зустрічі представники обох організацій обговорили можливі напрями подальшої співпраці та підписали Меморандум про взаєморозуміння між Асоціацією міст України та Федерацією канадських муніципалітетів щодо нової спільної програми «Партнерство для розвитку міст» (Програма ПРОМІС). Найближчі 4 місяці співпраці будуть присвячені підготовчій роботі програми, формуванню плану роботи, та визначенню міст, в яких працюватиме ПРОМІС, повідомляє Асоціація міст України.

Читайте такожАМУ надала Мін'юсту пропозиції щодо обрання старости села і селища об'єднаної громадиЗагальна мета Програми «Партнерство для розвитку міст» – це  зміцнення муніципального сектору в Україні шляхом: підвищення спроможності шістнадцяти міст у сфері просування демократії та економічного розвитку на місцевому рівні; створення більш сприятливого середовища для малого та середнього бізнесу і місцевого економічного розвитку (МЕР); підтримки процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Працюючи у чотирьох регіонах, що будуть узгоджені у консультаціях з  Міністерством закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади протягом початкового періоду, Програма ПРОМІС надаватиме підтримку українським органам місцевого самоврядування у реалізації ініціатив та впровадженні реформ за трьома взаємопов’язаними компонентами:

Сприяння в реалізації органами місцевого самоврядування моделі «відкритого уряду» з метою запровадження прозорого та колективного процесу прийняття рішень, який дозволяє зацікавленим сторонам (організаціям громадянського суспільства, засобам масової інформації, представникам приватного сектору та громадянам) брати активнішу участь у формуванні і впровадженні стратегій і програм місцевого розвитку та розробці місцевих рішень, спрямованих на розв’язання проблем розвитку територіальних громад.

Допомога у стимулюванні і підтримці зростання місцевих малих та середніх підприємств шляхом створення інституцій з підтримки бізнесу, підвищення кваліфікації та навичок підприємців, а також реалізації інших програм підтримки з метою сприяння розширенню та зміцненню середнього класу.

Сприяння поліпшенням у сфері інституційної спроможності, формування політики, планування та співпраці між різними рівнями влади з метою розвитку децентралізації, підтримки бізнесу та торгівлі, залучення інвестицій. Крім того, Асоціація міст України одержить підтримку для запровадження нових послуг у сфері демократичного врядування та МЕР. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter