В Австралії зловили рідкісну гігантську акулу

16:26, 25 червня 2015
Порятунок видів
23742 0

Гігантська акула, яка рідко показується на поверхні, була виловлена випадково риболовецьким траулером.

moya-planeta.ru

Австралійські рибалки випадково виловили в Бассовій протоці гігантську акулу Cetorhinus maximus - ці тварини відносяться до числа найбільших, загадкових і маловивчених мешканців планети, оскільки рідко попадаються на очі людині, пише "Моя планета" з посиланням на видання The Straits Times. Особина розміром 6,3 м буде передана в Музей Вікторії в Мельбурні для вивчення. Як зізнаються працівники, за 160 років їм доводилося мати справу тільки з трьома тваринами цього виду.

Читайте також"Дуже страшне створіння": австралійські рибалки виловили древню акулу з 300 зубами (фото)

Австралійським ученим належить досліджувати вміст шлунка виловленої акули, взяти зразки тканин і провести аналіз кісток, щоб дізнатися більше про генетику, харчування та історію життя даної особини. Голова і плавники будуть використані для створення повномасштабної моделі тварини, яка належить до вразливих видів, що знаходяться під загрозою знищення.

Гігантська акула - друга за величиною риба на планеті після китової акули. Однак, на відміну від останньої, вона недостатньо вивчена, оскільки рідко виходить з глибин океану на поверхню. Як відзначають музейні працівники, гігантська акула краще вивчена в Північній півкулі, про південну популяцію відомостей недостатньо. "Оскільки гігантська акула не потребує повітря, як кити і дельфіни, її не так часто можна побачити на поверхні і ми поняття не маємо, скільки цих тварин живе в океанах", - розповіла співробітниця музею Дайан Брей.

Гігантські акули можуть виростати до 12-15 м і досягати ваги 4 т. Харчуються тварини планктоном, плаваючи з відкритим ротом і фільтруючи вміст води через зябра. Таким чином гігантська акула в змозі фільтрувати до 2 тис. т води на годину. На відміну від інших акул, гігантські мають крихітні зуби - близько 2 мм.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter