Білі ведмеді б'ють рекорди запливів під воду

09:18, 05 серпня 2015
Порятунок видів
644 0

Намагаючись пристосуватися до танення льодів у своєму звичному середовищі проживання, білі ведмеді ставлять нові рекорди тривалості підводного пірнання.

cornerofthecabinet.com

Вчені стали свідками того, як одна тварина перебувала під водою три хвилини десять секунд, повідомляє видання Washington Post з посиланням на журнал Polar Biology, передає Lenta.ru.

Читайте такожБілі ведмеді можуть повністю зникнути до 2025 року - екологи

Раніше білі ведмеді запливали в середньому на 30 секунд, а володар попереднього рекорду пірнув на 70 секунд (в пошуках бурих водоростей).

Заплив на три хвилини був зафіксований біля берегів Шпіцбергена. Слабкий і виснажений ведмідь, за словами вчених, спробував дістатися до тюленів, які вилізли на плавучу крижину. У звичному для хижака кліматі від жертви його відділяли б численні крижини, за якими він міг би сховатися. Однак у відкритому морі ведмедю залишалося тільки пірнати глибоко під воду. Незважаючи на рекордний заплив, тюленів вдалося втекти від хижака.

Вчені відзначають, що білі ведмеді здатні з дивовижною швидкістю пристосовуватись до кліматичних змін: вони мігрують на північ і переходять на нові види їжі (дельфінів, наприклад). Однак їм навряд чи вдасться за кілька десятиліть, поки Арктика стрімко втрачає свої льоди, уподібнитися ластоногим і перетворитися в морських жителів. Окремі стратегії адаптації навряд чи зможуть врятувати цілу популяцію, вважають екологи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter