В Україні хочуть посилити покарання для браконьєрів

12:58, 27 січня 2017
Порятунок видів
296 0

Держлісагентство вже підготувало та подало на розгляд проект спільного наказу Мінагрополітики та Мінприроди, який передбачає суттєве підвищення штрафів за незаконне полювання.

В Україні посилять покарання для браконьєрів / facebook.com/kristina.yushkevych

Про це на своїй сторінці у Facebook написала виконувач обов'язків голови Державного лісового агентства України Христина Юшкевич.

"Наприклад, сума відшкодування за лося збільшиться до 80 тис. грн (на сьогодні – 20 тис. грн.), оленя європейського – до 60 тис. грн (на сьогодні – 15 тис. грн), оленя плямистого – до 50 тис. грн, лань – до 40 тис. грн (на сьогодні – 10 тис. грн), козулі та муфлона – до 32 тис. грн (зараз – 8 тис. грн). Аналогічно і за незаконне полювання на птахів будуть збільшені суми відшкодування (до 4 тис. грн залежно від виду)", - йдеться у повідомленні.

Читайте такожВ Україні посилили охорону рослин і тварин з Червоної книги

Також Юшкевич виступила з ініціативою щодо внесення поправок до законодавства та переглянути застосування кримінальної відповідальності за порушення правил полювання.

"Будемо ініціювати, щоб кримінальна відповідальність поширювалася за порушення правил полювання внаслідок добування кабана, лань, оленів європейського та плямистого, козулі, лося, муфлона. Також необхідно збільшувати і штрафи (зараз максимум 3400 грн, а планується 17 тис. грн, для посадових осіб – з 6800 до 34 тис. грн) та строки ув’язнення", - зазначила вона.

"Нам необхідно впроваджувати європейську культуру полювання. І над цим будемо працювати", - пообіцяла Юшкевич.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter