Голландські інженери запропонували будувати дороги з пластикового сміття (фото)

19:48, 14 липня 2015
Сміття
2184 0

Деякі вчені бачать в асфальті цілий ряд недоліків і, розробляючи концептуально нові ідеї дорожнього будівництва, пропонують попутно позбавити планету від сміття.

Дороги будущего будут строить из переработанного пластика / VolkerWessels

Голландська компанія VolkerWessels пропонує використовувати для будівництва доріг пластикове сміття, яким, зокрема, переповнені деякі райони світового океану.

Підданий спеціальної переробки, пластик перетворюється на своєрідні "цеглини", зібрати з яких дорожнє полотно можна легко і швидко, пишуть Автовести.

Конструкцією полотна передбачені спеціальні канали, в яких можна прокладати кабелі, труби тощо. Вони тим самим виявляються захищеними від шкідливих впливів навколишнього середовища.

Читайте такожБлизько тисячі тонн пластику плаває на поверхні Середземного моря - вчені

За заявою авторів ідеї, пластик здатний витримувати температури від -40 до +80 градусів за Цельсієм, стійкий до пошкоджень і корозії. Така дорога здатна прослужити втричі довше, ніж звичайна асфальтована. Крім того, вона виключає необхідність роботи з традиційними будівельними матеріалами, що теж благотворно позначиться на екологічній обстановці.

Поки ідея голландських інженерів знаходиться на рівні концептуальної розробки, і навіть про передбачувані терміни її впровадження мови поки не йде.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter