этот материал доступен на русском

«Укрлендфармінг» за три роки наростив поголів'я великої рогатої худоби м'ясного напряму на 11%

10:00, 13 лютого 2019
Агро
162 0
«Укрлендфармінг» утримує найбільше поголів'я ВРХ в Україні

Один з найбільших в Європі агрохолдинг - Група компаній «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка за останні три роки збільшив поголів'я великої рогатої худоби м'ясного напряму на 11% - до 6,2 тис. голів.

Про це УНІАН повідомив директор з виробництва групи компаній «Укрлендфармінг» Василь Лобода.

«За останні три роки поголів'я великої рогатої худоби м'ясного напряму в групі компаній «Укрлендфармінг» збільшилося на 11% - з 5570 до 6200 голів, молочного налічується близько 37,5 тис. голів. І на сьогодні «Укрлендфармінг» містить найбільше поголів'я ВРХ в Україні», - сказав Лобода.

Він зазначив, що виробництво молока при цьому за останні три роки збільшилося на 4% - до 109 тис. тонн, а жива вага реалізованої великої рогатої худоби власного виробництва м'ясного і молочних напрямів протягом року становить 5,6 тис. тонн.

За словами Лободи, для досягнення таких результатів група компаній «Укрлендфармінг» використовує новітні технології утримання великої рогатої худоби, а також працює над поліпшенням генетики стада.

«Ми випасаємо м'ясну худобу на землях малопридатних для вирощування зернових, але дуже ефективних для вирощування ВРХ. Створюємо фідлоти, спеціалізовані виробничі комплекси з великою концентрацією поголів'я, застосовуємо канадську технологію утримання, відповідно до якої тварини перебувають на свіжому повітрі протягом усього року. Ми постійно поліпшуємо генетику ВРХ. Також формуємо сучасні нетільні комплекси для отримання високопродуктивного ремонтного поголів'я», - розповідає він.

Крім того, значно допомагає підвищити рентабельність і використання замкнутого циклу виробництва, оскільки група компаній «Укрлендфармінг» також вирощує зернові культури.

Як зазначив директор з виробництва, всі корми готуються з зерна, яке вирощене на полях «Укрлендфармінг». А для того, щоб отримати силос з низькою собівартістю, у компанії використовується насіння високоврожайних гібридів кукурудзи.

За його словами, загалом в Україні в останні роки спостерігається тенденція до стрімкого зменшення поголів'я великої рогатої худоби та виробництва тваринницької продукції. Так, за інформацією Лободи, в 1990 році поголів'я ВРХ становило в цілому 25,2 млн голів, у тому числі корів 8,5 млн. При цьому, менше ніж за 30 років скоротилося поголів'я в сім разів – до 3,5 млн. голів, у тому числі корів - до 2 млн. голів, не враховуючи поголів'я на тимчасово окупованих територіях.

«Таке падіння можна назвати катастрофічним для тваринницької галузі», - підкреслив директор з виробництва «Укрлендфармінга».

Він упевнений, що ефективно розвивати галузь тваринництва у країні можливо лише за наявності державної підтримки.

«Успішний міжнародний досвід свідчить про необхідність направлення державних дотацій в Україні саме на розвиток тваринництва. Це позитивно вплине на зростання поголів'я великої рогатої худоби молочної і м'ясної груп», - зазначив він.

Лобода наголосив, що необхідно підтримувати всі категорії виробників тваринницької продукції – і великих, і середніх, і малих. Він упевнений, що державна програма підтримки з певною стратегією повинна бути створена спільно з виробниками м'яса і молока і формувати сприятливі умови для розвитку галузі. Таким чином,виробник буде більш захищений і впевнений у перспективах розвитку.

Як повідомляв УНІАН, згідно з даними Держстату, поголів'я великої рогатої худоби в Україні за 2018 рік скоротилося на 4,3%, свиней - на 2%

При цьому, виробництво м'яса в Україні в 2018 році зросло на 1%, яєць - на 4%, молока - скоротилося на 2%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter