этот материал доступен на русском

Українські аграрії в 2019 році були гірше забезпечені сільгосптехнікою, ніж роком раніше

10:01, 09 квітня 2020
Агро
456 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожЦього року в Україні посіють менше цукрових буряків

Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки".

"Характерною ознакою 2019 року стало подальше зниження рівня забезпеченості сільськогосподарською технікою... Якщо у 2018 році цей показник становив 51,7%, то минулого року він зменшився на 12 мільярдів гривень – до 49,5%", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що це відбулося через зниження обсягів закупівлі аграріями як імпортної, так і української техніки.

У 2019 році Україна імпортувала сільгосптехніки на близько 770 мільйонів доларів, що на 17% менше, ніж роком раніше. Техніки українського виробництва було закуплено на 8,7 мільярда гривень, що на 8,4% менше, ніж у 2018 році.

При цьому експерти підкреслюють, що українські виробники сільгосптехніки кількісно не можуть задовольнити потреби внутрішнього ринку.

"За оцінками вчених Інституту аграрної економіки, вітчизняні заводи-виробники здатні задовольняти потреби аграрного сектора України не більше ніж на 15-20%", - сказано в повідомленні.

Крім того, у 2019 році обсяги імпорту агротехніки в грошовому вираженні перевищили обсяги експорту вітчизняної техніки в 17,2 раза.

"У 2020 році прогнозується подальше падіння обсягу придбання і продаж техніки через зменшення імпортно-експортних операцій на 15-20%. А це, своєю чергою, спричинить подальше зменшення рівня забезпеченості технікою для аграрного сектора економіки ще на 1,0-1,5 процентних пункту", - сказано в повідомленні.

На думку експертів, основними причинами цього будуть світова економічна криза, посилена пандемією коронавірусу, а також нестабільність на ринку земельних ресурсів та обмеженість доступу до кредитних ресурсів.

Як повідомляв УНІАН, на програму державної підтримки АПК у держбюджеті на 2020 рік закладено 4 мільярди гривень. Зокрема, 1 мільярд гривень передбачено на часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання. Аграрії зможуть отримувати компенсацію в розмірі 25% від вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання у 2020 році.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter