Ілюстрація REUTERS

Читайте такожЗ початку сезону кавуни в Україні подорожчали втричі

Про це повідомляє ТСН.ua.

"Попри подорожчання більшості продуктів, у червні овочі борщового набору навпаки, почали дешевшати. А вже в липні ціни впали на 15% і нині середня вартість моркви становить 8 гривень, а кілограм картоплі можна купити по 5 гривень за кілограм", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що причиною такої тенденції експерти називають хороший врожай, який сформував надлишок пропозиції. Бо ж торік українські аграрії не задовольнили до кінця попит українського ринку в овочах борщового набору. Їх доводилося імпортувати. Саме тому ціни були вищими.

Як повідомляють аналітики East-Fruit, зростання пропозиції спровокував здешевлення моркви на українському ринку. Минулий тиждень на ринку моркви в Україні завершився встановленням цінового діапазону 6-9 гривень/кілограм, але вже від початку поточного цей діапазон знизився до 5-7 гривень/кілограм, в залежності від якості та обсягу партії продукції. При цьому попит на моркву зберігається стабільно високим, а зменшення раніше встановлених цін виробники використовують як інструмент збільшення обсягів партій при продажу наявної продукції.

Як повідомляв УНІАН, наразі в Україні дефіцит гречки, а ціни на крупу зростатимуть й надалі. Нестача її буде спостерігатися на полицях магазинів. Перекрити її нема з чого, бо гречки в Україні посіяли лише половину від мінімальної потреби.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram