Прорив у енергонезалежності: Кабмін перенаправив мільярд гривень в «Надра України»

20:59, 09 серпня 2018
Енергетика
827 0
Кабмін перенаправив мільярд гривень в «Надра України» / Фото УНІАН

Про це йдеться в документах, які роздані урядовому комітету на засідання 9 серпня, повідомляють «Наші Гроші».

На засіданні комітету заплановано схвалити розпорядження Кабінету Міністрів про заміну компанії «Shell» в угоді про розподіл продукції на «Yuzgas B.V.» (Нідерланди). Кошти, які компанія «Yuzgas B.V.» заплатить за 90% прав та обов’язків в ТОВ «Надра Юзівська» для входження в угоду з урядом про розподіл продукції Юзівської площі в Донецькій та Харківській областях, не будуть перераховані до державного бюджету, а будуть спрямовані ПАТ «Надра України».

За 90% власності у «Надра Юзівській» «Yuzgas B.V.» обіцяє заплатити $40 млн (біля 1,08 млрд за нинішнім обмінним курсом), але гарантовано з цієї суми буде сплачено тільки 10%.

Як повідомляють Наші Гроші, відповідно домовленості Міненерго з Мінфіном та  Міністерством юстиції, 100% гарантію виконання зобов’язань «Yuzgas B.V.» надає енергетичний холдинг «ЕРН», і ця гарантія покриває обіцяну інвестицію в $200 млн в пошукові роботи. Бенефіціаром холдингу був названий чех Даніель Кржетінскі. В Міненерго з посиланням на дані журналу «Форбс» оцінили його статки в $2,6 млрд.

Національна акціонерна компанія "Надра України" є провідною компанією в сфері геологорозвідувальних робіт в Україні та володіє 20 спеціальними дозволами на користування нафтогазоносними надрами та ін. До складу компанії входять 13 геологорозвідувальних і спеціалізованих підприємств. 

100% акцій "Надра України" належать державі в особі Державної служби геології та надр.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter