Ілюстрація REUTERS

CEO "JKX Oil & Gas" Андрій Пасішник розкритикував перенесення судового розгляду справи щодо спецдозволу "Укрнафтобуріння" за ініціативи "управителя". За його словами, все, що наразі відбувається із компанією – "свідома диверсія проти інтересів українського народу".

Відповідний пост був опублікований на сторінці Андрія Пасішника у Facebook.

Він пише, що "JKX Oil & Gas", яка є власником 10% акцій "Укрнафтобуріння", не може ними розпоряджатися. А все тому, що у квітні 2023-го Печерський суд заарештував корпоративні права компанії, в тому числі й всі акції.  

Відео дня

"Далі, попри відсутність підстав, АРМА ініціювала перед урядом передачу цих корпоративних прав в управління "Укрнафти". З моменту арешту корпоративних прав до переходу в управління "Укрнафти" (3 місяці), компанія "Укрнафтобуріння" ні на хвилину не припиняла видобуток вуглеводнів, мільярдні податки до держбюджету сплачувалися навіть авансом. Подальші події всім відомі – управитель змінює всю команду, включаючи весь юридичний напрямок, який доволі успішно захищав інтереси УНБ в тому числі у справі з позбавленням спецдозволу. Результат бачимо на табло – компанію позбавлено основного активу – ліцензії на видобуток і 7 місяць поспіль виробнича діяльність підприємства зупинена", – заявив Пасішник.

Також він звернув увагу на доволі дивну поведінку призначеного "Укрнафтою" тимчасового менеджменту "Укрнафтобуріння". На його думку, його представники "два тижні поспіль піарять судове засідання, яке має поставити крапку в ганебній історії з позбавленням спецдозволу", а згодом заявляють клопотання про перенесення розгляду за власною ж ініціативою.

"Напевно, комусь досить зручно отримувати понад сім місяців повну понад мільйонну зарплатню в непрацюючому підприємстві, маючи безпідставне бронювання від мобілізації, в той час, коли працюючі газовидобувні підприємства, такі як Полтавська газонафтова компанія, позбавлені можливості забронювати своїх працівників, котрі під обстрілами забезпечують державу вкрай необхідним газом. І відбувається це, завдячуючи подвійним стандартам профільного міністерства енергетики", – пише Пасішник.

На підтвердження своїх слів він опублікував копії двох листів від Міністерства енергетики, якими СП "Полтавська газонафтова компанія" ("ПГНК") було відмовлено у включенні до переліку підприємств ПЕК, працівникам яких надається право на бронювання під час війни.

Довідка. СП "ПГНК" є дочірнім підприємством, 100% якого належить британській "JKX Oil & Gas". Також, "JKX Oil & Gas" володіє 10% акцій "Укрнафтобуріння", на які у квітні 2023 року, судом було накладено арешт на час розслідування і передано Кабінетом міністрів в управління "Укрнафті".