Москва та Мінськ домовилися про постачання газу до 2025 року / фото ua.depositphotos.com

Російська компанія-монополіст "Газпром" продовжила контракти на постачання газу в Білорусь на 2023-2025 роки, домовившись про орієнтовну вартість на цей період. 

Також сторони погодили подальше транспортування так званого "блакитного палива", йдеться на сайті корпоративної інформації "Газпрому". 

Згідно з документом, орієнтовна ціна газу на період 2023-2025 років складе 250 млрд російських рублів або 3,5 млрд доларів у річному вимірі. Транспортування ресурсу через територію Білорусі оцінили в 12 млрд рублів щорічних витрат.

Відео дня

За даними російських ЗМІ, відповідні контракти президенти РФ та Білорусі обговорили в рамках своєї останньої зустрічі в Мінську 19 грудня. Під час розмови вони домовилися продовжити торгівлю газом на "вигідних умовах" для обох сторін.

Торгівля газом між Москвою та Мінськом

Білорусь вже протягом багатьох років перебуває в економічній залежності від Росії, користуючись дешевими поставками газу з боку Москви. Ще до початку повномасштабної війни РФ з Україною Лукашенко не раз відвідував Кремль, щоб домовиться з Путіним про нижчу ціну на газ

Тепер, з урахуванням європейських та західних санкцій проти газового сектора Росії, Москва намагається продати свій газ на ті ринки, які все ще відкриті Росії. 

У 2022 році Лукашенко спробував скористатися слабкістю Кремля. За даними ЗМІ, він хотів відмовитися платити за газ в російських рублях. Тоді Білорусь затримала платежі Росії й відмовлялася здійснити переказ грошей за поточним курсом. 

Вас також можуть зацікавити новини: