Німецький регулятор чекає роз'яснень, чому будівництво "Північного потоку-2" потрібно зупинити / фото REUTERS

Будівництво газопроводу "Північного потоку-2" у водах Німеччини може бути зупинене на невизначений час. Але опоненти російського проекту все ще повинні надати детальні причини, які б виправдовували такий крок.

Про це, як пише Reuters, сказали в Федеральній морській і гідрографічній службі (BSH). Дві групи з захисту довкілля цього тижня подали скаргу в службу, в якій виступали проти розширення періоду, впродовж якого будівництво "Північного потоку-2" може проводитися. Фактично це заморозить роботи на певний час.

Читайте такожBloomberg: "Північний потік-2" краще заморозити, поки Україна не буде захищена від ньогоТепер ці скарги проти газопроводу, який повинен транспортувати газ з Росії в Німеччину в обхід України, повинні бути підкріплені переконливими аргументами. Однак, як зауважила президент BSH Карін Камманн-Кліппштайн, термін подачі цих аргументів не має чітко визначеної крайньої дати.

"Не це в наших руках", - сказала вона журналістам, додавши, що BSH швидко розгляне будь-які причини, щойно їхнє обґрунтування буде подане.

Тим часом, депутати Європарламенту збираються закликати ЄС зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2" у відповідь на арешт російського опозиціонера Олексія Навального.

Історія "Північного потоку-2"

 • Проектом "Північний потік-2" передбачені будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини
 • Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже діючим "Північним потоком-1".
 • Зважаючи на санкції, які прийняла Палата представників Конгресу США в законопроекті про американський оборонний бюджет, компанії, що займаються будівництвом газопроводу "Північний потік-2", не змогли його добудувати.
 • Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром". Фінансування проекту здійснюють європейські компанії - французька Engie, австрійська OMV, британо-Нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
 • За даними ЗМІ, новообраний президент США Джо Байден має намір зробити все, щоб "Північний потік-2" не був побудований.
 • 4 листопада 2020 року в ЗМІ з'явилася інформація про те, що Конгрес США хоче розширити санкції проти "Північного потоку-2" і "Турецького потоку".
 • 4 грудня 2020 року Глава Міністерства закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив про те, що сумнівається, що позиція США щодо "Північного потоку-2" зміниться після початку президентської каденції Джо Байдена.
 • 6 грудня 2020 року виконуюча обов'язки посла США у ФРН Робін Куінвілл закликала ЄС і Німеччину оголосити мораторій на будівництво газопроводу "Північний потік-2".
 • 9 грудня 2020 року Палата представників Сполучених Штатів схвалила оборонний бюджет на наступний рік з розширеними обмеженнями проти російського газопроводу "Північний потік-2".
 • Будівництво газопроводу "Північний потік-2" відновилося 11 грудня.
 • 29 грудня 2020 року стало відомо про те, що Палата представників подолала вето Трампа на оборонний бюджет США з санкціями по "Північному потоку-2".
 • Сполучені Штати закликають європейських союзників і приватні компанії припинити роботи з побудови газопроводу "Північний потік-2", і готують більш широкі санкції щодо російського проекту в найближчі тижні.
 • Сенат США затвердив оборонний бюджет США на 2021 фінансовий рік, в якому передбачені нові санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2".
 • 7 січня 2021 року в Німеччині заснували фонд для підтримки добудови "Північного потоку-2".
 • 13 січня 2021 року Держдепартамент США повідомив європейські компанії, причетні до будівництва газопроводу "Північний потік-2", щодо ризику введення нових санкцій.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram