Росія атакує українські НПЗ / фото УНІАН

Експерт паливного ринку Сергій Куюн розповів, як недавні ракетні атаки на українські нафтопереробні заводи вплинуть на вартість пального.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, суботній залп з шести ракет по Кременчуцькому НПЗ виявився лише першим в той день. Пізніше ворог вдарив градами по Шебелинському ГПЗ, а надвечір – по міні-НПЗ в селі Губиниха Новомосковського району, яка в ЗМІ пройшло як нафтобаза.

Він зазначив, що на відміну від двох перших, завод в Новомосковському районі працював.

"Таким чином наочно бачимо нову атаку на інфраструктуру постачання нафтопродуктів. Саме це призвело до дефіциту пального, який ми спостерігаємо вже більше місяця", - написав він.

Експерт зазначив, що ворог нищить виробництва, нафтобази, транспортні шляхи й це робить неможливим точне прогнозування цін та об’ємів пального на ринку.

"На тому ж міні НПЗ в Губінисі виробляли бензин в досить непоганих обсягах, як для регіонального масштабу. Тепер ці ресурси треба чимось замістити, а з імпортом бензину маємо складнощі", - пояснив він.

Куюн також вважає, що в нинішніх умовах немає сенсу відновлювати НПЗ на заході Україні та будувати нові. Тому що російські ракети долітають до Львова з Івано-Франківськом не гірше за Кременчук із Києвом.

Експерт підкреслив, що українцям варто припинити скаржитись на проблеми з пальним, адже найголовніше, що ним забезпечені військові, муніципалітети та бізнес. Постачання поступово зростає.

"За газом не тільки немає черг, вже є випадки зниження цін окремими заправками. Сподіваюсь, наступним буде дизель, згодом – бензин. Але чіткого таймінгу немає й бути не може, оскільки окрім війни й непередбачуваності (на четвертий місяць багатьом це треба нарешті зрозуміти) є ще купа бар’єрів в Європі, де наші проблеми з пальним всім до сраки (це теж треба усвідомити як найшвидше)", - пояснив він.

Куюн закликав автомобілістів економити пальне і не їздити без нагальної необхідності.

"Будь ласка, споживайте відповідально. Як мінімум, це звільнить більше ресурсів для тих, хто їх найбільше потребує. А як максимум, піде на створення запасів або елементарно дозволить зменшити імпорт. Кожен може долучитися до загальної справи", - додав він.

Як повідомляв УНІАН, вранці 18 червня російські загарбники здійснили чергову ракетну атаку на Кременчук. Було випущено шість ракет по Кременчуцькому нафтопереробному заводу та дві - по ТЕЦ.

В той же день три російські ракети влучили у нафтобазу у Новомосковському районі Дніпропетровської області, виникла масштабна пожежа.

Президент Володимир Зеленський заявив, що окупанти намагаються погіршити ситуацію із пальним в Україні, обстрілюючи паливну інфраструктуру.