Росія руйнує українську енергосистему/ фото УНІАН, Олександр Синиця

Україна має дуже великі проблеми з обладнанням для підтримки енергосистеми, оскільки все резервне - вже використано.

Закупити це обладнання у інших країн також не вийде, заявив в ефірі "Еспресо" екс-міністр енергетики України Іван Плачков.

"Особливо це стосується потужних трансформаторів, яких немає в резерві. Ми не можемо отримати їх в інших країнах, бо там інший клас напруги, особливо у високовольтного обладнання", - пояснив він.

Відео дня

За словами експерта, потрібно залучати кошти та робити замовлення у приватних компаніях.

"Ці агрегати виготовлюються десь 4-5 місяців, деякі, може й пів року. Це потрібно, щоб ми поетапно відновлювали в цілому енергосистему і забезпечити її надійне функціонування", - додав Плачков.

Екс-міністр також пояснив, чому енергетики змушені вимикати світло побутовим споживачам.

"Було на підстанції три трансформатори - два пошкоджені, лишився один. Він несе все споживання і, якщо в нас максимум навантаження, він може вийти з ладу. Тому енергетики вимикають світло, щоб розгрузити цей трансформатор", - сказав він.

Ситуація в українській енергосистемі

Як повідомляв УНІАН, українська енергосистема вийшла з важкої системної аварії після чергового ракетного удару з боку російських окупантів

В "Укренерго" планують вийти на графіки планових відключень світла вже цими вихідними. Проте, сьогодні, 26 листопада, визначено ліміти, які дозволяють зробити відключення електроенергії менш тривалими.

Зазначається, що дефіцит електроенергії в Україні наразі становить 25%, тому продовжує діяти режим обмеження на її споживання.

Вас також можуть зацікавити новини: