Ілюстрація REUTERS

Україна опустилася на дві позиції в рейтингу за індексом глобальної конкурентоспроможності, який щороку складає Всесвітній економічний форум в Давосі (Швейцарія).

Читайте такожРейтинг економічної свободи: Україна посіла останнє місце в Європі

Згідно зі звітом The Global Competitiveness Report 2019, опублікованим на сайті Всесвітнього економічного форуму, Україна посіла 85-е місце серед 141 країни, тоді як торік вона займала 83-е місце.

Зокрема, погіршились показники макроекономічної стабільності - із 131-го місця Україна опустилася на 133-е, показники фінансової системи - із 117-го місця на 136-е, охорони здоров'я - з 94-го місця на 101-е.

Водночас Україні вдалося піднятись у рейтингу динаміки бізнесу - з 86-го місця на 85-е, з ринку праці - із 66-го місця на 59-е, з товарного ринку - з 73-го місця на 57-е.

Лідерами за індексом глобальної конкурентоспроможності стали Сінгапур, США і Гонконг. На останньому місці в рейтингу перебувають Ємен і Чад.

false

Як повідомляв УНІАН, провідні експерти державних і недержавних інститутів прогнозують, що зростання валового внутрішнього продукту України в 2020 році становитиме 3,2%, тоді як раніше цей прогноз становив 3%.

За словами прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, завданням нового уряду є зростання української економіки щонайменше на 40% за п'ять років.