Пенсії учасників бойових дій, АТО й інвалідів війни звільнені від податків

15:55, 17 липня 2015
Фінанси
1412 0

В Україні близько 23 тисяч інвалідів війни і 7 тисяч учасників бойових дій.

Фото УНИАН

Верховна Рада України 17 липня ухвалила у другому читанні й у цілому проект закону №2781 про внесення змін до статті 164 Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування пенсій інвалідів війни. За документ проголосували 229 народних депутата.

Законопроект подано в Раду 5 травня 2015 року народними депутатами Олександром Третьяковим, Глібом Загорієм (партія «Блок Петра Порошенка») та Максимом Бурбаком (партія «Народний фронт») – членами профільного комітету з питань ветеранів та інвалідів.

«Сьогодні в Україні близько 23 тис. інвалідів війни і 7 тис. учасників бойових дій. Значна частина з них кожен місяць платять 10% податку з пенсій, в тому числі люди, яким уже понад 90 років. Очевидно, що ці кошти аморально утримувати з тих, на яких ми рівняємося і ким пишаємося. Ухвалений закон відновлює справедливість, повертаючи повну суму пенсії, яку заробила людина, ризикуючи своїм життям», - сказав співавтор законопроекту народний депутат Гліб Загорій.

Ухвалений законопроект вносить до ст. 164 Податкового кодексу підпункт 164.2.19, згідно з яким не оподатковуються пенсії учасників бойових дій у період Другої світової війни, АТО, інвалідів війни та осіб, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter