Нацбанк 16 грудня проведе спецаукціон з продажу доларів

14:13, 11 грудня 2009
Фінанси
0 0

18 грудня – спецаукціон по євро

Національний банк України 16 грудня ц.р. проведе спеціальний аукціон з продажу доларів США, 18 грудня – з продажу євро.

Про це йдеться у повідомленні Нацбанку, яке має в своєму розпорядженні УНІАН.

Згідно з повідомленням, мінімальна сума заявки – 10 тис. дол. для аукціону 16 грудня і 3 тис. євро – для аукціону 18 грудня. При цьому, не використану за призначенням валюту в сумі понад 1 тис. дол. і 1 тис. євро комерційний банк зобов`язаний продати НБУ. Залишок валюти в сумі до 1 тис. дол. і 1 тис. євро може бути використаний банком на інші цілі.

Банкам дозволяється купувати валюту для дострокового погашення клієнтами заборгованості за кредитними договорами.

Нацбанк зазначає, що банки, які мають намір брати участь у спецаукціонах 16 і 18 грудня, повинні залучати від клієнтів грошове забезпечення в національній валюті до проведення валютного аукціону. «Придбання іноземної валюти за рахунок власних коштів банків не допускається», – наголошує НБУ.

Як повідомляв УНІАН, з 27 лютого 2009 р. Нацбанк України почав проводити цільові валютні аукціони для задоволення потреб позичальників – фізичних осіб з метою погашення ними заборгованості за кредитами, взятими у валюті.

Банки мають забезпечити продаж клієнтам іноземної валюти, купленої на валютному аукціоні Національного банку України, за курсом, який не може перевищувати курс аукціону плюс 0,2% від суми купівлі на сплату пенсійного збору.

Операції з погашення заборгованості клієнтів за кредитами через поточні рахунки, відкриття поточних рахунків клієнтам і проведення розрахункових операцій для забезпечення процедури погашення заборгованості клієнтів за кредитними договорами за рахунок іноземної валюти, придбаної на валютному аукціоні, здійснюються виключно на безоплатній основі.

Пізніше Нацбанк почав продавати валюту й фізичним особам – резидентам – суб`єктам підприємницької діяльності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter