НБУ може дозволити банкам змінювати протягом дня курс валют

14:13, 24 грудня 2009
Фінанси
0 0

У Національному банку України не виключають, що в 2010 році може бути скасована норма про заборону банкам змінювати протягом дня наявні курси валют.

Про це в інтерв`ю УНІАН заявив виконавчий директор Нацбанку з питань валютного регулювання і контролю Анатолій БАЛЮК.

«Я думаю, що після виборів ми цю всю справу скасуємо, і нічого страшного не станеться. Я сподіваюся, що в економічній системі настане рівновага, і такі вимоги будуть скасовані», – сказав він.

За словами А.БАЛЮКА, ця норма розроблялася і приймалася в той час, коли ситуація на валютному ринку була складною, «а наша громіздка система прийняття рішення про реєстрацію в Мінюсті цього положення привела до того, що воно вийшло через чотири місяці після того, як було розроблене».

Як повідомляв УНІАН, з 20 листопада ц.р. Нацбанк своєю постановою заборонив комерційним банкам змінювати значення курсу купівлі і продажу іноземних валют протягом операційного дня. Курси має встановлювати голова правління банку до початку робочого дня.

Крім того, заборонено продаж іноземної валюти одній особі в один операційний день на суму, що перевищує еквівалент 80 тис. грн., а продаж на суму в еквіваленті понад 50 тис. грн. має здійснюватися при повній ідентифікації особи.

Вказаною постановою НБУ також наділив себе правом встановлювати граничні розміри маржі за операціями на наявному валютному ринку. 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter