этот материал доступен на русском

Зеленський запропонував ввести податкові пільги у сфері культури, туризму та креативних індустрій

20:43, 15 липня 2020
Фінанси
1674 0
Зеленський запропонував ввести податкові пільг у низці сфер / Фото УНІАН

Президент Володимир Зеленський ініціював запровадження податкових пільг для проектів і програм у сфері культури, туризму та креативних індустрій.

Як повідомляє прес-служба Офісу глави держави, Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій".

Читайте такожВільні економічні зони повертаються: що несуть ідеї надання пільг індустріальним паркам

Законопроект сприятиме здешевленню виробництва та розповсюдження продукції у сфері культури, туризму та креативних індустрій.

"Це означає, що театральні вистави, концерти, виставки, кінофільми, екскурсії в україномовній версії стануть доступнішими як для виробників, так і для кінцевого споживача. Також цей закон надасть підтримку представникам сфери культури, туризму та креативних індустрій, сприятиме динамічному розвитку цих галузей", - зазначається у повідомленні.

Проект закону передбачає:

  • звільнення від податку на прибуток підприємств та ПДФО культурних грантів, наданих для проектів і програм у сфері культури, туризму та в секторі креативних індустрій;
  • пільгову ставку ПДВ у розмірі 7% для більшої доступності театральних вистав та постановок, виступів мистецьких колективів, артистів, а також виставок, кінематографічних прем’єр, екскурсій у музеях та зоопарках, культурно-мистецьких заходів тощо;
  • зниження до 7% ПДВ на розповсюдження та показ фільмів, адаптованих в україномовній версії інклюзивного призначення, а також зі спеціальними українськими субтитрами;
  • з 2023 до 2025 року – тимчасове звільнення від ПДВ послуг з розповсюдження та показу національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України та адаптованих в україномовній версії;
  • звільнення від ПДВ ввезення в Україну товарів, що є національною кінематографічною спадщиною, та продовження до 2025 року звільнення від ПДВ операцій з постачання та виробництва національних фільмів.

"Знижена ставка ПДВ для культурних і креативних індустрій для стимулювання попиту в цих галузях існує в багатьох країнах Європи та світу. У Франції, Іспанії та інших країнах Євросоюзу це дає додатковий поштовх розвитку культури, особливо в умовах кризи", - наголосили у прес-службі.

Як повідомляв УНІАН, президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України для державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter