Україну чекає важкий сценарій епідемії, вважає експерт / Ілюстрація REUTERS

Епідемія коронавірусу в Україні буде розвиватися за важким сценарієм: заразяться 80% населення, 20% з яких буде необхідна госпіталізація.

Читайте такожУ Києві за добу кількість хворих на COVID-19 зросла на 22 особи (відео)

Такий прогноз в інтерв'ю OBOZREVATEL зробила професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб університету Богомольця Ольга Голубовська.

"Заразяться 80% людей. З них 80% людей перехворіють не важко. 20% будуть мати такі форми захворювання – середньотяжку і дуже важку, за яких потрібна госпіталізація. З цих всіх хворих 20% будуть потребувати госпіталізації, а 5% – в інтенсивній терапії, вони будуть критично важкими. Це сценарій середній, скажімо так", – пояснила вона.

При цьому експерт допускає і більш негативний сценарій: якщо кількість хворих, які потребують госпіталізації, буде не 20%, а 25%.

"Якщо вважати, що у нас там 30 млн людей захворіють, ну от і порахуйте, 20% від них, 6 млн, будуть потребувати госпіталізації і 1,5 – 2 млн українців знадобиться інтенсивна терапія. Це такий досить складний сценарій. Я, чесно кажучи, думаю, що нам буде трохи легше. Подивимося", – уклала вона.

Нагадаємо, в Україні станом на 9:00 6 квітня зафіксовано 1319 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 38 летальних, 28 пацієнтів одужали.

Читайте також: