Столичних патологоанатомів відлучили від лікарень

09:19, 16 серпня 2007
Країна
0 0

Аби статистика смертності була реальною

Комісія Київради з питань охорони здоров`я і соціального захисту затвердила проект рішення про створення в Києві міського патологоанатомічного бюро. Воно матиме свій бюджет і незалежно від лікарень займатиметься організацією роботи патологоанатомічних відділень, а також їх фінансуванням (зараз цю функцію виконують лікарні). Згідно документу, що є у розпорядженні Ъ, реорганізації підлягають 20 патологоанатомічних відділень міських лікарень.

Керівництво нового органу призначатиметься і звільнятиметься головним управлінням охорони здоров`я Києва. За словами начальника управління Людмили КАЧУРОВОЇ, створення такої організації дозволить відновити технічну базу відділень і виключить можливість чинення тиску на патологоанатомів при встановленні причин смерті пацієнтів. "Те, що робиться зараз у наших моргах, - це жах. У деяких відділеннях навіть не працюють змиви, - заявила пані КАЧУРОВА.— Із коштів, що виділяються на лікарні, патологоанатомічним відділенням дістаються тільки залишки". За попередніми оцінками, для фінансування бюро необхідно близько 4 млн. грн. Крім того, міські власті планують здійснити програму залучення фахівців в цю сферу діяльності. Для навчання майбутніх патологоанатомів передбачається виділення коштів з міського бюджету, повідомляє КоммерсантЪ.

Зараз, за словами головного патологоанатома Києва Ніни ЖУЧКОВОЇ, в столиці працює 43 фахівці. "Патологоанатомів повинно бути, принаймні, в три рази більше. Крім того, робота незалежної від лікарень структури дозволить одержати реальну статистику смертності в лікарнях", - вважає пані ЖУЧКОВА. На її думку, необхідне також проведення масштабної реклами цієї професії.

Прийнятий комісією проект буде розглянутий Київрадою на наступній сесії.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter