Верховна Рада України повністю заборонила куріння у громадських місцях.

Як повідомили УНІАН у прес-службі голови парламентського комітету з питань охорони здоров`я Тетяни Бахтєєвої, в законі закладена важлива норма - повна заборона куріння стосується не тільки приміщень навчальних закладів та установ охорони здоров`я, але і їхніх вуличних територій. Саме ця поправка буде діяти відразу після того, як закон підпише Президент. Як підкреслили у прес-службі, ініціатором даної норми є народний депутат Т.Бахтеєва,
«Ми прийняли закон більшістю депутатів, за підтримки громадських організацій, що свідчить про те, що сьогодні суспільство зробило ще один впевнений і сильний крок на шляху до звільнення України від шкідливого впливу тютюну,» - підкреслила ініціатор і співавтор законопроекту, народний депутат від Партії регіонів Т.Бахтєєва.

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів» проголосували 366 народних депутатів із 422 зареєстрованих у сесійній залі.

Забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у ліфтах і таксофонах; у приміщеннях і на території закладів охорони здоров’я; у приміщеннях і на території навчальних закладів; на дитячих майданчиках; у приміщеннях і на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; у під’їздах житлових будинків; у підземних переходах; у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів; у приміщеннях закладів ресторанного господарства; у приміщеннях об‘єктів культурного призначення; у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян; у приміщеннях гуртожитків; в аеропортах та на вокзалах.

Власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10% загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму.

Обмеження щодо споживання тютюнових виробів і відповідальність за їхнє порушення встановлюються Законом «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров‘я населення».

Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування, крім деяких положень, які набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування цього закону.