этот материал доступен на русском

Учені налякали новою потенційною супербактерією

14:59, 13 липня 2018
Зарубіжні новини
1041 0
Ілюстрація REUTERS

Експерти Британської асоціації сексуального здоров'я та ВІЛ виявили нового кандидата у супербактерії — мікроорганізми, що виробили стійкість до більшості відомих антибіотиків, у тому числі засобів «останнього резерву».

На думку дослідників, таких властивостей незабаром може набути бактерія Mycoplasma genitalium, передає Naked Science.

M. genitalium мешкає в органах сечовидільної та репродуктивної систем, вона передається від людини до людини під час статевого акту. Бактерія може викликати запалення різних органів: уретри, матки, фаллопієвих труб. Дослідження показують, що інфекції, викликані бактерією, можуть бути чинником розвитку безпліддя.

Читайте такожВчені розробили ліки проти стійких до антибіотиків бактерій

Бактерії M. genitalium відомі з 1980-х, за цей час вони встигли виробити стійкість до багатьох антибіотиків. Симптоми викликаних ними захворювань легко сплутати з проявами інфекцій, що виникли за інших бактерій, наприклад, хламідій. Саме ця особливість робить M. genitalium потенційною супербактерією: мікоплазма вже встигла стати стійкою до багатьох засобів, ефективних при хламідіозі (наприклад, азитроміцину). У пацієнтів з M. genitalium антибіотики майже не полегшують симптомів і одночасно роблять мікоплазму все менш чутливою до ліків.

Фахівці вважають, що уповільнити цей процес допоможе тестування на M. genitalium для пацієнтів з уретритом і симптомами, характерними для сальпінгіту, запалення фаллопієвих труб. Зараз такі аналізи проводяться не завжди: у деяких країнах, включаючи США, схвалені лише деякі типи тестів на M. genitalium і лікарі рідко рекомендують пацієнтам. Таке тестування особливо важливе для жінок, які планують вагітність: не виявлена вчасно інфекція, пов'язана з M. genitalium, може стати причиною безпліддя.

Раніше американські вчені модифікували структуру антибіотика ванкоміцину таким чином, що він почав знищувати мікробів, що виробили стійкість до оригінальної версії цих ліків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter