этот материал доступен на русском

У ВООЗ не виходить знизити смертність від раку, хвороб серця та легенів – експерти

19:56, 02 червня 2020
Зарубіжні новини
587 0
Ілюстрація REUTERS

Всесвітня організація охорони здоров'я зіткнулася із серйозними проблемами в ефективній реалізації політики щодо зниження захворюваності раку, хвороб серця та легенів.

Про це повідомляє офіційний сайт генпрокурора одного зі штатів США, цитуючи коментарі провідних експертів світу у сфері охорони здоров'я.

На думку експертів, Всесвітня організація охорони здоров'я не змогла ефективно реалізувати цілі у сфері сталого розвитку Організації Об'єднаних Націй, зокрема, мету зниження на третину смертності від неінфекційних захворювань.

Такий висновок експерти зробили за результатами Всесвітнього дня відмови від тютюну 31 травня.

"Всесвітня організація охорони здоров'я не зможе досягти цілей щодо зниження захворюваності на рак, хвороби серця та легенів у найближчому майбутньому. ВООЗ блокує багато інноваційних ідей, які могли б мати велике значення для зниження тягаря даних хвороб до 2030 року", - упевнений колишній директор Департаменту ВООЗ із хронічних захворювань та зміцненню здоров'я і почесний професор Університету Окленда (Нова Зеландія) Роберт Біглхол.

Зокрема, йдеться про блокування ВООЗом розвитку ринку альтернативних продуктів, які містять нікотин. Така позиція конструктивна, впевнений Біглхол.

Цю точку зору поділяє і його колишній колега по Всесвітній організації охорони здоров'я - екс-директор департаменту досліджень і співпраці ВООЗ, а на цей час професор Національного університету Сінгапуру Тіккі Пангесту.

"У якийсь момент ВООЗ, схоже, втратила відчуття мети та виробила закритий менталітет, який змушує її займати нездійсненні або контрпродуктивні позиції, які не підлягають обговоренню, які не підкріплені надійною наукою", - упевнений професор Тіккі Пангесту.

Генеральний прокурор американського штату Айова Те Міллер, який свого часу допомагав Всесвітній організації охорони здоров'я з багатьох ключових судових позовів проти тютюнових компаній, також заявив, що "ВООЗ забула про свою місію і своїх цілях".

"Схоже, що ВООЗ забула про своє покликання - рятувати життя і знижувати захворюваність у світі. Треба бути чесним: якщо є можливості, впроваджуючи більш розумне регулювання, знизити ризики для здоров'я від основних згубних звичок, в т. ч. куріння, цими можливостями необхідно користуватися", - упевнений генпрокурор Те Міллер.

Насамперед, це стосується країн, що розвиваються.

"Індія несе величезний тягар онкологічних, кардіовіскулярних і респіраторних захворювань - у т. ч. через те, що близько 300 млн. осіб курять звичайні сигарети і споживають традиційні для цього регіону жувальний тютюн - гутка. Зниження споживання цих найбільш небезпечних для здоров'я тютюнових виробів за минулі роки було вкрай низьким", - пояснив ситуацію в Індії професор Раджеш Шаран з North-Eastern Hill University (Шилонг, Індія).

Нагадаємо, 29 травня 2020 року президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп оголосив про розрив відносин зі Світовою організацією охорони здоров'я.

"Ми представили план реформ, які вони (ВООЗ) повинні були провести, і безпосередньо працювали з ними з цього питання, однак вони відмовилися. З цього дня ми припиняємо наші відносини з ВООЗ", - заявив Трамп.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter