Харківське СІЗО: 10 смертей

09:39, 09 листопада 2007
Харьків
0 0

Карпачова стурбована

Харків. 9 листопада. УНІАН. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна КАРПАЧОВА стурбована різким зростанням кількості смертельних випадків у СІЗО.

Про це вона заявила у четвер у Києві під час слухань з питань дотримання конституційних прав осіб, які перебувають у місцях попереднього ув’язнення.

Як передає кореспондент УНІАН, зокрема, за словами Н.КАРПАЧОВОЇ, кількість смертельних випадків зросла у СІЗО Київської, Донецької та Харківської областей. Так, в Донецькій області останнім часом при наповненості СІЗО 2800 особами зафіксовано 24 випадки, в Київській при такій же наповненості – 22 випадки і в Харківській при аналогічній наповненості – 10 смертельних випадків.

«Ці три ізолятори викликають велику стурбованість», - сказала Н.КАРПАЧОВА.

За її словами, інститутом омбудсмана було проведено ретельний моніторинг ситуації, що склалася у Київському СІЗО. З’ясувалося, що 5 смертельних випадків спричинені насильницькими діями, 2 – вбивства і 3 – самогубство. Інші випадки, за словами Н.КАРПАЧОВОЇ, пов’язані з неспроможністю медичних працівників вчасно надати допомогу особам, що перебувають в СІЗО.

Н.КАРПАЧОВА наголосила, що в пенітенціарній системі останнім часом відбулися значні суттєві зміни на краще, однак кількість смертельних випадків, що зростає, доводить, що «проблем залишається набагато більше».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter