этот материал доступен на русском

Там "навіть не помітять" окупації: у МінТОТ назвали нову можливу жертву Росії

14:43, 16 серпня 2018
Політика
4286 0
Навчання "Захід-2017" / REUTERS

Таке припущення висловив в інтерв'ю виданню «Апостроф» заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

Чиновник вважає, що населення Білорусі може навіть не помітити, як відбулася окупація.

Читайте такожЯк громадяни Білорусі йдуть з-під впливу Москви (рос.)

«Населення Білорусі – близько 10 мільйонів чоловік. Останні 20 років ці люди живуть в Радянському Союзі з усіма його плюсами і мінусами. Плюси: не так часто розстрілюють опозиціонерів, як у 1937 році, і ситуація більш-менш стабільна. Президент цієї країни, як іноді здається, знає рідну білоруську мову, але не хоче нею користуватися. Серед громадян білоруською володіють близько 4%. Крім того, коли на початку року були навчання, я дивився на ставлення військовослужбовців з Росії до місцевого населення. Воно мене не здивувало. Але здивувало те, як на це реагують місцеві жителі. У нас, як я собі уявляю, могли спалити техніку, бо хлопці гарячі. У нас є досвід, а у них немає, тому вони навіть не помітять, що у них відбулася окупація», – сказав Гримчак.

За його оцінкою, такий варіант розвитку подій можливий, оскільки у Білорусі зараз немає союзників і підтримки в світі. «У свій час вони зробили ставку на Росію і тепер можуть отримати», – підкреслив Гримчак.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter