Сьогодні ПЦУ отримала томос / фото УНІАН

Президент Петро Порошенко спростував заяви Москви про нібито фінансові вигоди, які вселенський патріарх Варфоломій отримав від процедури надання томосу на автокефалію Православної церкви України.

Як повідомили УНІАН у прес-службі президента України, про це він заявив в інтерв’ю грецькій газеті TаNеа.

«У таких твердженнях немає нічого здорового. Вони є злом як таким. Але, чесно кажучи, після років російської агресії і нашої боротьби за відновлення суверенітету і територіальної цілісності, ми нічого іншого від Москви не очікували. Той, хто пригадує російські історії про «зелених чоловіків» у Криму, «відпочиваючих» на Донбасі, MH-17 і Солсбері, не повинен знову потрапити у пастки Кремля», - сказав Порошенко.

Читайте такожЕпіфаній закликав молитися за полонених і справедливий мир в Україні

«Російське керівництво є сумновідомим за брехню, обман і фальшиві новини. Багато разів вони були спіймані на «гарячому», поширюючи брехню, але вони продовжують. Сама природа війни, яку Путін і його режим ведуть проти демократичного світу, передбачає дискредитацію, маркування і підробки», - додав він.

Водночас президент зауважив, що ця підробка, створена Кремлем, є досить показовою, оскільки показує, як Москва сприймає світ.

«Вони вважають, що без фінансової винагороди нічого неможливе. Я вважаю, що коли справа стосується впевненості і віри в Бога, й особливо відновлення історичної правди, немає місця для фінансових вигод. Ті, хто думають по-іншому або пропагують такі фейки, є слугами Кремля в його прагненні проти незалежності України і вільного світу як такого», - зауважив Порошенко.

«У світі немає грошей, які могли б купити таких людей як його всесвятість Варфоломій. Думаю, люди в Кремлі знають це – і таким чином намагаються фальсифікувати його мотиви. Проте Бог і історія знають правду. А ті, хто поширює брехню, в кінцевому підсумку зазнають краху. Якщо і є щось, чого його всесвятість патріарх отримав користь, то це від справжньої відданості України силі віри, і силі Божій. Автокефальна Православна церква України збагатить світове православ’я», - підкреслив президент.

За його словами, така реакція Москви також свідчить і про те, що вона слабша, ніж вважає багато хто на Заході.

«Це великий урок. Кремль вкладає всі зусилля в свій образ, ніби він бездоганний, непереможний і всемогутній. Це просто ще одна підробка. Тому Москва дуже розгнівана на Константинополь, бо він відхилив будь-які претензії Росії щодо України як її канонічної території», - зауважив президент.

При цьому він додав, що Кремль навіть не приховує того факту, що вважає Російську православну церкву одним з ключових інструментів утримання України в орбіті і в межах «русского мира».

«Створення незалежної Православної церкви України позбавляє її цих можливостей, або серйозно обмежує їх», - сказав президент.

«Всі претензії Москви стосуються влади і контролю над територією, а не віри і любові», - також зауважив Порошенко, нагадавши, що ситуація в українському православ'ї обговорювалася у Раді безпеки Росії під головуванням російського президента.

«Коли російський президент каже, що розпад СРСР став для Росії головною геополітичною катастрофою ХХ століття, то незалежна українська церква стала б другою», - додав він.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 6 січня, в соборі святого Георгія в Стамбулі вселенський патріарх Варфоломій вручив томос про надання автокефалії Православній церкві України її предстоятелю, митрополиту Київському і всієї України Епіфанию. У томосі йдеться, що Вселенський патріархат визнає в межах політично сформованої території України канонічно автокефальну, самоврядну православну церкву.