КСУ дозволив перейменування Кіровоградської області / фото УНІАН

Конституційний суд України визнав конституційним законопроект про перейменування Кіровоградської області у Кропивницьку.

Про це кореспонденту УНІАН повідомило джерело в КСУ.

“Так, дійсно, таке рішення було ухвалене суддями на пленарному засіданні суду 5 лютого”, - сказав співрозмовник агентства.

Читайте такожВерховна Рада розгляне зміни до Конституції щодо курсу України в НАТО і ЄС 7 лютого - Парубій

Як повідомляв УНІАН, 20 листопада 2018 року Верховна Рада направила до Конституційного суду для отримання висновку щодо відповідності вимогам статей 157 і 158 Основного закону законопроект "Про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Кіровоградської області)".

Один з авторів законодавчої ініціативи, народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець пояснив, що перейменування пропонується здійснити відповідно до того, як було перейменовано Кіровоград - на Кропивницький. 14 липня 2016 року Верховна Рада перейменувала Кіровоград на Кропивницький.

Як відомо, назви областей, на відміну від назв обласних центрів, зафіксовані в Конституції, тому для їхньої зміни на виконання закону про декомунізацію необхідно внести відповідні зміни до Основного закону.

Як повідомляв УНІАН, у листопаді 2018 року Верховна Рада направила до Конституційного суду для отримання висновку щодо відповідності вимогам статей 157 і 158 Основного Закону законопроект «Про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Кіровоградської області)».