Новообраний президент України Володимир Зеленський виступив із терміновим зверненням до Верховної Ради з вимогою призначити датою його інавгурації 19 травня.

У відеозверненні, опублікованому у Faebook, Зеленський заявив, що депутати парламенту діють не в інтересах країни.

"Я звертаюсь до українського парламенту. Шановні депутати, сподіваюсь, що за три тижні поки ви відпочивали, ви не забули слова депутатської присяги: виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників. Поки що ви дієте виключно в своїх інтересах, боїтесь розпуску Ради і затягуєте призначення дати інавгурації", - наголосив новообраний президент.

Адже у цей час, наголосив Зеленський, Порошенко "коїть незворотнє".

Читайте такожРаді пропонують ще одну дату інавгурації Зеленського

"Він (Петро Порошенко - Ред.) проводить активні перестановки у вищому командуванні армії, намагається пропихнути свого голову Нацради з питань телебачення і радіомовлення, призначає суддів Верховного суду, серед яких юристи "Рошену", судді Майдану та родичі пана Ківалова. Роздає звання генералів більш ніж 20 особам, серед яких відповідальний за безпеку арсеналів і складів при якому сталися вибухи у Балаклеї, Ічні, Калинівці та Сватовому. Дає звання "Героя України" голові Служби безпеки України пану Грицаку", - висловив обурення новообраний глава держави.

Але за словами Зеленського, він розуміє, що марно щось говорити людині, яка каже: "я готовий підставити плече", а сама тримає дві дулі в кишені.

"Це нагадує мені туриста у єгипетському готелі: завтра додому, валізи спаковані, номер вже прибрали, і нормальна вихована людина чекає на трансфер до аеропорту. Але не Порошенко. Він ніяк не заспокоїться. Тягне рушники, тапочки та бере усе підряд зі шведського столу. Я вас дуже прошу, здайте ключ, розрахуйтесь за міні-бар і вперед. Вам ще митницю і паспортний контроль проходити", - заявив він.

"Саме тому я звертаюсь до Верховної Ради, найближчого засідання ви повинні призначити дату інавгурації на 19 травня. Цього вимагаю не я, цього вимагає народ України в інтересах якого ви присягали діяти. Ви повинні зупинити ці політичні судоми кульгавої качки. Країна потребує нормальної роботи усіх інституцій, народ не повинен чекати поки хтось напризначається перед довгою відпусткою. Думайте, будь ласка, не про депутатські ксиви, думайте про Україну. 19 травня. Голосуйте", - наголосив Зеленський.

Як повідомляв УНІАН, на сьогодні в парламенті є 5 постанов з даного питання. Троє депутатів пропонують провести інавгурацію 19 травня - Сергій Міщенко, Віктор Балога, Сергій Каплін. Депутат Віталій Купрій пропонує провести її 20 травня.

4 травня новообраний президент Зеленський на зустрічі з депутатами запропонував дату своєї інавгурації на неділю, 19 травня.