этот материал доступен на русском

Разумков передав на підпис президенту закон про проведення засідань комітетів Ради у режимі відеоконференції

12:55, 31 березня 2020
Політика
942 0
Закон був ухвалений Радою 30 березня / фото УНІАН

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав і передав на підпис президенту закон про внесення змін до закону "Про комітети Верховної Ради України" (№ 3277).

Як сказано у картці закону на сайті парламенту, його було повернуто з підписом голови ВР 30 березня, а 31 березня направлено на підпис президенту.

Як повідомляв УНІАН, 30 березня Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила закон про внесення змін до закону "Про комітети Верховної Ради України" (№ 3277).

Законом встановлюється, що впродовж встановленого Кабінетом міністрів карантину для здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій COVID-19, організація роботи комітетів здійснюється на основі положень цього закону з низкою особливостей.

Йдеться про те, що плани роботи, розклади засідань та порядки денні засідань комітетів повідомляються народним депутатам - членам відповідних комітетів секретаріатами комітетів через єдину автоматизовану систему роботи з документами у ВР.

Читайте такожХто голосував за законопроект про відкриття ринку землі в Україні (список)

Комітети здійснюють свою роботу у формі засідань, які можуть проводитися у режимі відеоконференції з можливою одночасною трансляцією на офіційному веб-сайті Верховної Ради, за попередньою згодою більшості від затвердженого ВР кількісного складу комітету, надісланою голові такого комітету з використанням єдиної автоматизованої системи та накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Згода на проведення засідання комітету у режимі відеоконференції надається кожним депутатом окремо шляхом надсилання персонального листа на адресу голови комітету.

Порядок денний засідання комітету, що проводиться у режимі відеоконференції, та заплановані для розгляду на такому засіданні проекти актів, надсилаються членам відповідного комітету секретаріатом такого комітету невідкладно, але не пізніше як за три години до початку засідання, з використанням єдиної автоматизованої системи.

Засідання комітету, що проводиться у режимі відеоконференції, вважається повноважним за умови віддаленого (за допомогою службового планшета) приєднання до участі у такому засіданні більше половини від затвердженого Верховною Радою складу членів такого комітету.

Голосування на засіданні комітету, що проводиться у режимі відеоконференції, здійснюється членами комітету особисто і відкрито шляхом підняття рук та висловлення своєї позиції "за", "проти" чи "утримався".

Підрахунок голосів під час голосування на засіданні комітету, що проводиться у режимі відеоконференції, здійснюється секретарем відповідного комітету, а у разі неможливості взяти участь у такому засіданні секретарем комітету, підрахунок голосів здійснюється головуючим на засіданні або іншим, визначеним ним членом комітету.

Акти комітетів, протоколи і стенограми їх засідань розміщуються на офіційному веб-сайті парламенту. На засіданні комітету, що проводиться у режимі відеоконференції, ведеться протокол і стенограма засідання.

Акти комітетів і протоколи, проведених у режимі відеоконференції їхніх засідань, підписуються кваліфікованими електронними підписами з наступним оформленням у паперовому вигляді протягом 10 робочих днів з дня завершення строку дії цього закону.

Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування і діє до відміни встановленого Кабміном карантину.

Також передбачено рекомендувати тимчасовим спеціальним і тимчасовим слідчим комісіям ВР здійснювати свою роботу з урахуванням особливостей, визначених цим законом для комітетів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter