Президент знову запрошує Януковича і Мороза до себе

15:39, 15 березня 2007
Політика
1719 0

Балога порівняв більшість з кидалою

Віктор ЮщенкоПрезидент України Віктор ЮЩЕНКО запрошує прем`єр-міністра України Віктора ЯНУКОВИЧА, голову Верховної Ради Олександра МОРОЗА і лідерів парламентських фракцій обговорити 19 березня кризову ситуацію у вищому законодавчому органі країни і шляхи виходу з неї.

Про це УНІАН повідомили в прес-служба Президента з посиланням на главу Секретаріату Президента Віктора БАЛОГУ.

Водночас В.БАЛОГА розцінює перенесення голосування у Верховній Раді за кандидатуру Володимира ОГРИЗКА на посаду міністра закордонних справ як «наочне свідчення шулерських методів у діяльності парламентської коаліції».

«Ще вчора лідер Партії регіонів, прем’єр-міністр Віктор ЯНУКОВИЧ запевняв главу держави та громадськість у цілковитій підтримці президентської кандидатури на керівника МЗС. Ще не вщухли пафосні заяви про готовність до порозуміння. Проте сьогодні коаліція продемонструвала чергові політичні вихиляси, вкотре показавши суспільству - будь-які домовленості з нею не мали і не матимуть сенсу», - підкреслив В.БАЛОГА.

Глава Секретаріату пояснив, що він пропонував перенести на тиждень голосування щодо В.ОГРИЗКА у зв’язку з його візитом разом із Президентом України до Королівства Данія, однак після вчорашньої зустрічі глави держави з прем’єр-міністром і головою Верховної Ради це прохання було відкликано. В результаті В.ОГРИЗКО до Копенгагена не полетів і прибув до Верховної Ради. В.БАЛОГА вважає, що всі заяви з посиланнями на бажання Секретаріату Президента - “це квола спроба перевести стрілки”.

Він нагадав, що за Конституцією саме Президент визначає кандидатуру на посаду керівника МЗС.

В.БАЛОГА відзначив, що відкладене голосування за кандидатуру В.ОГРИЗКА слід розглядати у широкому контексті парламентської кризи.

«Оскільки більшість поводиться як вуличний «кидала», то гостро постає питання: як і з ким можна домовлятися про рішення, необхідні суспільству і країні? Стало зрозуміло, що навіть запевнення від перших осіб із коаліційно-урядового тандему не мають сили зобов’язання», - наголосив В.БАЛОГА та додав, що це створює реальну загрозу цілковитого паралічу в роботі вищих органів влади.

Що стосується зустрічі 19 березня, то, як підкреслив В.БАЛОГА, «Президент прагне якнайшвидше покласти край ганебній серії зруйнованих домовленостей, які гальмують прийняття важливих для України рішень».

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter