Україна вважає, що призупинення Російською Федерацією дії Договору про звичайні збройні сили в Європі може стати поштовхом до відновлення атмосфери недовіри на континенті.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, переданій УНІАН прес-службою міністерства.

“Україна, як одна з чотирьох держав, що ратифікували Угоду про адаптацію Договору, вважає, що цей крок ставить під загрозу подальше існування одного з наріжних правових механізмів європейської безпеки та може стати поштовхом до відновлення атмосфери недовіри на континенті”, - зазначається в заяві.

Відео дня

МЗС підкреслює, що Україна особливо стурбована тим, що призупинення дії Договору може призвести до збільшення кількості звичайних збройних сил безпосередньо на її кордонах.

Підтверджуючи фундаментальну роль ДЗЗСЄ як одного з найважливіших чинників підтримання європейської безпеки та з урахуванням стурбованості усіх держав-учасниць, МЗС України закликає всі сторони до продовження переговорів щодо розблокування процесу набуття чинності Угодою про адаптацію Договору.

МЗС України в черговий раз висловлює занепокоєння діями Росії щодо виконання зобов’язань за цим Договором, що матиме наслідком значне послаблення режиму контролю за звичайними озброєннями в Європі.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 7 листопада, Держдума Російської Федерації ухвалила закон про введення мораторію на участь Росії в Договорі про звичайні Збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ).

Мораторій вступає в силу в ніч з 12 на 13 грудня, через 150 днів з дати передачі депозитаріям і державам-учасникам ДЗЗСЄ повідомлень Росії.

13 липня Президент РФ Володимир ПУТІН підписав указ про припинення дії ДЗЗСЄ і пов`язаних з ним міжнародних договорів у зв`язку з винятковими обставинами, що відносяться до змісту ДЗЗСЄ, що стосуються безпеки РФ і що вимагають вживання невідкладних заходів".

*** Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) був підписаний 19 грудня 1990 в Парижі повноважними представниками 16 держав-учасниць НАТО (Бельгія, Велика Британія, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, США, Туреччина і Франція) і 6 держав-учасниць Організації Варшавського договору (Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія, СРСР і Чехословакія) і набув чинності 9 листопада 1992.

Договір встановлював рівновагу сил держав-учасниць двох військово-політичних союзів на нижчому рівні, одночасно обмежуючи можливості розміщення їхніх звичайних озброєнь уздовж лінії зіткнення між блоками і перешкоджаючи, таким чином, створенню потенціалу для раптового нападу і ведення великомасштабних наступальних дій в Європі.