Понеділок,
21 серпня 2017
Наші спільноти

Депутати ухвалили закон, що гарантує права на освіту переселенців з окупованих території

Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (щодо місця перебування та права на освіту) (реєстраційний номер 4931).

Фото: УНІАН
ВР ухвалила закон щодо забезпечення права на освіту громадян, які переселилися з окупованих територій / Фото: УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 233 із 316 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Даним законом передбачено, що за зверненням громадян, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї, за місцем їх перебування оформлюються і видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, довідки, що підтверджують місце їх перебування. Такі довідки видаються громадянам в день звернення на підставі паспорта громадянина України чи іншого документа, до якого, згідно із Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", вносяться відомості про реєстрацію місця проживання та письмової заяви, в якій зазначається адреса, за якою громадянину може бути вручена офіційна кореспонденція.

ВР ухвалила заяву про утиски та недотримання прав українців у Росії

Зразок та порядок видачі довідки, що підтверджує місце перебування, зразок письмової заяви, яка подається громадянином для одержання довідки, затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.

В законі передбачено, що громадяни України, які мешкають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї, мають право на здобуття або продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету з наданням місць у гуртожитках на час навчання.

Рада вирішила доопрацювати постанову щодо введення воєнного стану на Донбасі

Такі громадяни України мають право здобувати певний освітній рівень за рахунок бюджетних коштів в державних і комунальних закладах відповідно до умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів на відповідний рік, затверджених центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення формування державної політики у сфері освіти.

Якщо такі громадяни не потрапили до переліку осіб, що рекомендовані вищим навчальним закладом до зарахування на місця державного замовлення, центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування державної політики у сфері освіти, за зверненням цього вишу, надає (розміщує) додаткові місця держзамовлення з урахуванням напряму, обраного абітурієнтом. Порядок виділення додаткових місць державного замовлення для таких громадян встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення формування державної політики у сфері освіти.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку