У НУ-НС не зрозуміли гумору Тимошенко

17:13, 31 січня 2008
Політика
3493 0

Вимагатимуть пояснень щодо коаліції з ПР та 20 пунктів

Блок “Наша Україна – Народна самооборона” вимагатиме від прем’єр-міністра Юлії ТИМОШЕНКО пояснень щодо її заяви про можливість коаліції БЮТ із Партією регіонів.

Про це заявив голова Політради блоку «Наша Україна – Народна самооборона» В’ячеслав КИРИЛЕНКО, повідомили УНІАН у прес-службі блоку .

В’ячеслав КИРИЛЕНКО
За його словами, на засіданні Ради коаліції 5 лютого НУ-НС обов’язково поставить перед партнерами питання про інтерв’ю, яке лідер БЮТ дала телеканалу «Євроньюс» під час недавнього візиту в Брюссель.

«Як наш блок, так і БЮТ гарантували своїм виборцям, що ми створимо коаліцію демократичних сил, і що участь у такій коаліції регіоналів та комуністів неможлива за жодних обставин. Цей постулат записаний у нашій коаліційній угоді і без його дотримання демократичний поступ України неможливий», - заявив лідер НУ-НС.

«Створення будь-якою з наших фракцій коаліції з регіоналами означало б руйнування демократичної коаліції, навіть якщо Партія регіонів і погодиться на якісь 20 пунктів прем’єр-міністра», - заявив В.КИРИЛЕНКО, додавши, що йому особисто невідомо, що це за пункти.

«Наш блок ніколи не виступить ініціатором розвалу демократичної коаліції чи створення коаліції з регіоналами, і ми вимагатимемо від БЮТ такої ж позиції», - заявив В.КИРИЛЕНКО. «Кожен, хто справді хоче добра Україні, давно зрозумів просту істину - демократичні сили можуть досягти успіху і вивести країну на новий рівень лише тоді, коли вони будуть працювати разом», - підсумував лідер НУ-НС.

Як повідомляв УНІАН, 30 січня ряд ЗМІ поширили інформацію про те, що прем`єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО в інтерв`ю телеканалу “Євроньюс” не виключила можливого об`єднання БЮТ і Партії регіонів в одній коаліції.

На запитання, чи може таке відбутися, Ю.ТИМОШЕНКО нібито відповіла: “Може, але на умовах нашої команди”.

"Наші умови – це впровадження 20 пунктів детенізації політики й економіки. Якщо Партія регіонів на це готова – то welcome! Як кажуть, ласкаво просимо!", - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.

При цьому вона додала, що "судячи з останніх дій, які (вони) Партія регіонів робила при владі, до прозорих умов життя не готові як клановий бізнес, так політики".

"Тому ми з ними вибудовуємо співробітництво, але за європейськими стандартами, як влада й опозиція", - відзначила Ю.ТИМОШЕНКО.

Пізніше в коментарі журналістам Ю.ТИМОШЕНКО заявила, що готова співпрацювати з Партією регіонів лише як з опозиційною політичною силою. Прем’єр наголосила, що вона завжди була послідовною у своїх діях. “Я, як керівник уряду та блоку, буду співпрацювати з Партією регіонів як влада і опозиція”, – сказала вона. При цьому Ю.ТИМОШЕНКО нагадала, що правляча коаліція вже давно ініціювала дискусію щодо ухвалення закону про опозицію, а також щодо ухвалення законодавчих норм, які б дозволили зробити Рахункову палату ефективним контролюючим механізмом в руках опозиції.

У свою чергу, прес-секретар прем`єр-міністра Марина СОРОКА підкреслила, що в інтерв`ю Ю.ТИМОШЕНКО «Євроньюс» не йшлося про факти, висловлені в заяві Партії регіонів. Заява про можливу коаліцію була зроблена жартома, враховуючи, що вимоги, що були названі, Партія регіонів виконати не зможе, зазначила М.СОРОКА.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter