Фокіна звільнили з ТКГ / facebook.com/VPFokin/

Вітольд Фокін, який раніше був заступником голови української делегації на переговорах ТКГ, порушив домовленість і зробив безліч приватних заяв.

Таку думку висловив нардеп зі "Слуги народу", представник України в підгрупі з політичних питань ТКГ Андрій Костін в ефірі каналу "Україна 24".

"У нас була попередня домовленість на рівні делегації, що ті чи інші питання все-таки повинні бути узгоджені, щоб суспільство сприймало якесь висловлювання кого-небудь з членів делегації як позицію делегації. Фокін багато наговорив всього особисто від себе, то висловлювання (на засіданні парламентського комітету, - УНІАН) також було його особистою позицією. Але ми вже чули про те, що людям дуже складно відрізнити особисту позицію від офіційної", - сказав він.

Відео дня

Читайте такожЄрмак пояснив, хто і чому запросив Фокіна в ТКГ

Костін додав, що зараз потрібно посилити комунікативну складову діяльності ТКГ. Також він висловив переконання, що звільнення Фокіна не вплине на діяльність переговорної групи.

"Думаю, що цього не буде, тому що російська делегація розуміє, що питання формування української делегації - це суверенне право України і президента Зеленського. В принципі історично у нас був глава делегації, був один перший заступник - зараз це Олексій Резніков, і ще один заступник - зараз це мій колега Олександр Мережко. Фокіна додали, як ще одного першого заступника, зараз його немає у складі делегації - не думаю, що це якимось чином відіб'ється на переговорах", - пояснив депутат.

Звільнення Фокіна з ТКГ: що сталося

  • Фокін на засіданні комітету парламенту заявив, що поки не бачив підтверджень того, що Росія веде війну проти України. "Що стосується війни. Я не політик і зробити якесь визначення цього я не можу. Тому ніякого підтвердження, що там ведеться війна між Росією і Україною поки я не бачив", - сказав він.
  • Після цих слів і попередніх подібних заяв Фокіна в Раді ініціювали його відкликання зі складу Мінської переговорної групи з врегулювання ситуації на Донбасі.
  • 30 вересня після скандальних заяв президент Володимир Зеленський вивів Фокіна зі складу делегації України у Тристоронній контактній групі і звільнив його від виконання обов'язків першого заступника глави делегації.