Майк Пенс приїхав з неанонсованим візитом до України / фото Київської обласної державної адміністрації

Колишній віце-президент США Майк Пенс здійснив неочікуваний візит до України та відвідав ті місця на Київщині, де під час окупації тривали масові вбивства українців.

Зазначається, що під час поїздки в Україну Пенс зустрівся із президентом Володимиром Зеленським, повідомляє NBC News.

"Приїзд сюди як приватної особи, можливість на власні очі побачити героїзм українських солдатів…побачити героїзм людей в Ірпені… побачити сім'ї, чиї будинки були буквально розбомблені в розпал російського вторгнення", – сказав він.

В нього є чітке розуміння, чому треба допомагати українцям.

"Якщо росія переможе, то друга половина 21-го століття може виглядати набагато гірше, ніж перша половина 20-го століття", - натякнув він на схожість Путіна та Гітлера.

Пенс також відвідав міста Мощун, Буча та Ірпінь у Київській області, які постраждали від російської окупації на початку вторгнення.

"Це лише зміцнює мою рішучість виконувати те, що маю зробити, продовжувати закликати до потужної підтримки з боку Америки наших українських друзів і союзників", - заявив Пенс.

Доповнена 21:15. Зеленський відзначив надзвичайно важливу потужну підтримку України з боку американського народу, Президента США Джозефа Байдена, Конгресу та обох партій.

"Це підтримка не лише зброєю, що є основним пріоритетом сьогодні. США надають нам фінансову допомогу, гуманітарну й політичну підтримку. Цінуємо, що обидві головні партії США – Республіканська й Демократична – залишаються єдиними в підтримці України. І, звичайно, ми відчуваємо потужну підтримку народу Сполучених Штатів", – наголосив він.

У цьому контексті Володимир Зеленський подякував за нещодавні пакети оборонної допомоги обсягом 2,1 млрд дол. та 500 млн дол., виділені США 6 червня та 27 червня відповідно, а також акцентував на безпрецедентному загальному обсязі наданої підтримки, який з лютого минулого року сягнув 43,1 млрд дол. 

Глава держави окремо висловив подяку за гучний голос Майка Пенса на підтримку України в Республіканській партії США.

Він докладно поінформував екс-віце-президента Сполучених Штатів про ситуацію на полі бою, поділився українською оцінкою нещодавніх подій у РФ і того, як вони вплинуть на безпеку в регіоні. У цьому зв’язку Володимир Зеленський наголосив на першочерговій важливості продовження й посилення оборонної допомоги Україні з боку партнерів, зокрема артилерією та далекобійною зброєю. Глава держави відзначив важливість якнайшвидшої підготовки українських пілотів і надання Україні бойових літаків F-16.

Президент поділився очікуваннями від Вільнюського саміту НАТО. Він заявив, що партнери мають продемонструвати рішучість і дати Україні визначеність щодо майбутнього членства.

Візити іноземних гостів в Україну

Шведська Еко-активістка Грета Тунберг приїхала в Україну і провела прес-конференцію разом з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком.  Разом з Гретою в Україну прибули екс-віце-прем'єр Швеції, колишній єврокомісар з навколишнього середовища Маргот Вальстрьом, екс-президент Ірландії, екс-глава Міжнародного інституту навколишнього середовища і розвитку Мері Робінсон і віце-президент Європарламенту Хейді Хаутала.

Президента Польщі Анджея Дуду помітили на залізничному вокзалі Києва. Він прибув до столиці України з не анонсованим візитом у День Конституції, 28 червня.

Вас також можуть зацікавити новини: