Кравчук підтримав ідею Зеленського / фото УНІАН

Керівник делегації України в ТКГ Леонід Кравчук розповів, навіщо президенту Володимиру Зеленському питати думку громадян про долю Донбасу 25 жовтня.

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24".

Кравчук стверджує, що Зеленський повинен знати думку людей і "він дуже здивований істерикою" через майбутнє опитування.

"Скажу відразу: я підтримую ідею президента, його право знати думку людей з тих питань, які цікавлять людей і самого президента", - сказав Кравчук.

Читайте такожВ ОП пояснили суть "питання про Донбас" українцям від Зеленського

За словами Кравчука, проект вільних економічних зон на Донбасі розроблявся ще за часів його президентства.

"Зараз, я думаю, відновлення можливості в цих регіонах встановити особливий статус при використанні законів, інвестицій, – сприятиме організації особливого життя, місцевого самоврядування в цих районах. Шість років війна, щось потрібно шукати. Шукати реальні виходи із ситуації", - сказав він, додаючи, що опитування не матиме юридичних наслідків.     

Також Кравчук переконаний, що вільна зона - це шлях до припинення війни.

"Ставимо комплекс питань, і вже передбачається, що стрілянина припиняється. Тобто коли мова йде про вільну економічну зону – не може бути, що йде війна, і створюється зона. Створюються передумови для того, щоб не було війни, умови управління в цих районах на рівні місцевого самоврядування та виконавчої влади. Коли все це разом діє - війна зупиняється", - сказав Кравчук.

Він підкреслив, що мова не йде про особливий статус цих регіонів.

Опитування 25 жовтня від Зеленського: що відомо

  • 12 жовтня Зеленський заявив, що в день проведення місцевих виборів 25 жовтня українцям будуть поставлені п'ять суспільно важливих питань. Це загальнонаціональне опитування, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, зазначили в офісі президента.
  • 14 жовтня Зеленський назвав перше питання з всеукраїнського опитування: "Чи потрібно ввести довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих масштабах?".
  • Сьогодні, 15 жовтня, він заявив, що друге питання стосуватиметься можливості створення на Донбасі вільної економічної зони.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram