Книга "Справа Василя Стуса" / фото facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua

Міністерство культури та інформаційної політики рекомендує до прочитання книгу Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», розповсюдження якої без дозволу проросійського політика Віктора Медведчука заборонено судом.

Читайте такожСуд по книзі про Стуса: адвокат автора заявив про вихід судді за межі вимог позову МедведчукаПро це на своїй сторінці в Facebook написав міністр культури Олександр Ткаченко.

При цьому він додав, що особисто закупить частину накладу для національних бібліотек, поки справа буде в апеляції.

«Творець «темників» вирішив знову виступити у звичній для себе ролі цензору та на допомогу йому прийшов український суд. Якими б емоційними не були вислови автора, але тепер про роль кума Путіна у справі засудження радянською системою українського письменника знатимуть в рази більше людей. Так само, як його спроба заборонити роботу журналістів підштовхнула до Помаранчевої революції», – зазначив Ткаченко.

Медведчук проти книги про Стуса: рішення суду

Дарницький районний суд Києва зобов’язав видалити з книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» згадки про голову політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктора Медведчука і заборонив поширення накладу книги без дозволу Медведчука.

Згідно з рішенням судді Дарницького райсуду Марини Заставенко, з книги мають бути видалені наступні фрази:

  • «...чи була можливість у Стуса обрати «менше зло». Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»;
  • «...Медведчук на суді визнав, що всі «злочини»», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання»;
  • «...він (мається на увазі Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?»;
  • «...розпинав поета (мається на увазі Стус) - призначений державою адвокат Медведчук»»;
  • «...шістка комуністичної системи Медведчук…»;
  • «Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?»

До моменту видалення цих фраз книгу заборонили розповсюджувати видавництву Vivat та автору Кіпіані.

За словами директорки видавництва Юлії Орлової, вони подадуть апеляцію, щойно отримають повний текст судового рішення.

Читайте такожУ п'ять разів дорожче: заборонену книгу про Стуса почали продавати в інтернеті за рекордною ціною

Книга «Справа Василя Стуса»: що оскаржував Медведчук

Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла у друк у травні 2019 року, а вже у вересні Медведчук заявив, що вимагатиме через суд заборонити її розповсюдження.

Позивач вважає, що у 9 епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які нібито не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика. Через це Медведчук позивається до автора книги Вахтанга Кіпіані, видавництва і типографії та вимагає заборонити видання й розповсюдження книги «у будь-який спосіб на будь-якій території».

У цих епізодах Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року. У результаті поета засудили до 10 років примусових робіт та 5 років заслання. Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram