Заяву про відставку Холоднюк подав 21 жовтня / фото УНІАН, Олександр Прилепа

Вища рада правосуддя звільнила з посади голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка за власним бажанням.

Про це повідомляється на сайті Вищої ради правосуддя.

"21 жовтня 2020 року до Вищої ради правосуддя надійшла заява Зеновія Холоднюка про звільнення його із займаної посади за власним бажанням. Керуючись статтею 153 закону України "Про судоустрій і статус суддів", статтею 34 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" та статтею 86 закону України "Про державну службу", 29 жовтня 2020 року Вища рада правосуддя вирішила звільнити Холоднюка Зеновія Васильовича з посади голови Державної судової адміністрації України за власним бажанням 30 жовтня 2020 року", - сказано в повідомленні.

Холоднюк обіймав посаду голови ДСА України з 25 квітня 2014 року відповідно до рішення Ради суддів України.

Читайте такожВ Офісі президента відповіли на петицію про ліквідацію ОАСК

Підозра Холоднюку: що відомо

  • Холоднюку оголошено підозру в справі щодо ухвалення замовних рішень Окружним адміністративним судом Києва.
  • 17 липня відбулися обшуки в ОАСК, а також у Державній судовій адміністрації (ДСА).
  • За результатами слідчих дій детективи НАБУ пред'явили підозри у створенні злочинної організації і захопленні влади голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, п'ятьом суддям і керівникові ДСА Зеновію Холоднюку.
  • Пізніше цю інформацію підтвердили в НАБУ і зазначили, що триває процес вручення підозр ще 4 особам.
  • За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, 12 осіб на чолі з головою ОАСК діяли в рамках злочинної організації, яка мала на меті захоплення держвлади шляхом встановлення контролю над ВККС, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод в їхній роботі. За даними слідства, ця злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних і ділових кіл.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram