Знищена чорною дірою зірка за розміром нагадувала Сонце / скріншот з відео

Ученим за допомогою телескопа вдалося зняти, як чорна діра розриває зірку, що потрапила в область її величезного гравітаційного тяжіння.

Про це йдеться в повідомленні NASA, передає Naked Science.

Читайте такожЧорна діра Стрілець A* зголодніла та пожирає все навколо себе – вчені

Супутник NASA для дослідження транзитних екзопланет (TESS) відобразив як зірка, що знаходиться в 375 мільйонах світлових років від Сонячної системи, починає викривлятися і потім затягується силою гравітації в надмасивну чорну діру.

Знищена чорною дірою зірка, яка за розміром нагадує Сонце, виявилася жертвою так званого «приливного руйнування». Феномен спочатку був виявлений міжнародною мережею телескопів, а потім астрономи скористалися можливостями TESS, які дозволяють побачити далеко розташовані планети і зірки.

Подібні випадки виникають, коли зірки занадто сильно наближаються до супермасивних чорних дір - об'єктам, що перебувають у центрі більшості галактик, включаючи Чумацький шлях, в якому розташована Сонячна система. Величезна гравітаційна сила, якою володіє чорна діра, розриває зірки на шматки і затягує їх у воронку. В результаті на місці чорної діри з'являється яскравий диск, що складається з гарячого газу.

Як повідомляв УНІАН, супермасивну чорну діру з масою у 40 мільярдів разів більшою, ніж у Сонця, відрили в галактичному кластері за 700 мільйонів світлових років від Землі. Таким чином, вона вважається найбільшою у своєму локальному всесвіті, тобто регіоні, який охоплює приблизно мільярд світлових років у радіусі.