Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

На острові Різдва турист виявив гігантського десятиногого рака (фото)

На одному з островів, що належать Австралії, турист виявив гігантського кокосового рака. Однак, незважаючи на значні розміри, небезпеки для людини він не становить.

ChristmaslandTourism
Знайдена туристом особина важить близько 5 кг / ChristmaslandTourism

Один з видів десятиногих раків з надродини раків-пустельників (Paguroidea) носить ім'я кокосовий рак, або пальмовий злодій (Birgus latro), повідомляє nat-geo.ru. Це одне з найбільших наземних членистоногих: довжина його тіла може сягати 40 см, а маса - 4 кг. Тривалість життя Birgus latro досягає 70 років.

В Арктиці знайшли підходящі для клонування останки мамонта

З допомогою своїх величезних клешнів ці раки розколюють кокосові горіхи: на це зазвичай іде кілька днів, тому частіше пальмові злодії використовують інший спосіб: вони піднімаються з горіхами на дерево на висоту до 10 м, скидають їх вниз, отримуючи на землі готове частування.

Будучи всеїдними, кокосові раки можуть харчуватися падаллю. Відомий випадок, коли це членистоноге напало на щура, вбило і з'їло його. Для живої людини пальмовий злодій небезпеки не становить, проте мертве тіло може бути використане ним як їжа.

Знімок туриста, що обіймає гігантського пальмового злодія, вагою приблизно 5 кг, опублікований на сайті туристичної адміністрації острова Різдва. Цей невеликий острів в Індійському океані відноситься до зовнішніх територіальних володінь Австралії. Завдяки відмінній екології тут мешкає безліч представників фауни, в тому числі кокосові раки.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку